Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindennapi használatra jó...

Mindennapi használatra jó lenne egy Skoda 120-as?

Figyelt kérdés

Tetszik, de állítólag forralja a vizet. Valóban? Mi erre a megoldás?


LEGÁLISAN milyen nagyobb, strapabíróbb motort lehetne belerakni?



2013. okt. 27. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás: kapcsolható ventilátor. Ezt már nagyon rég kitalálták. A legtöbb Skoda-ban már rég be van szerelve. :)
2013. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap messzire jársz, ajánlom, hogy a termosztátot is szedd ki, nekem 105-ösöm van, nincs benne, így a víz, amig hideg addig is átmegy a hűtőn, nem csak kering a blokkban, tovább tart bemelegednie (nekem 4-5 km) ellenben 40 fokban (persze ventillátor kapcsolóval együtt) sem forralja fel a vizet. Amúgy nagyobb motort találhatsz bele, de strapabíróbbat nem fogsz. Elpusztíthatatlan lökőrudas vezérlés, fogaskerekes meghajtással, sose kopik el, nem szakadhat el, mint a szíjas, vagy láncos, figyelj az olajra, olajszűrőre (15000 km-enként csere) légszűrőt is érdemes minél többször kiporszívózni, szelephézagot ellenőrizd minden olajcserénél, és ha nincs átalakítva a hengerfejed, neked is ajánlom az ólom pótló adalékot, én autósboltban veszem, de vannak benzinkutak ahol kapsz. Mellesleg shell fuel save benzinnel használva méginkább segítesz a szelepeknek, de ez már csak apróság, nem lesz baja, ha más kutakon tankolsz. Ha nem izomautónak kell, akkor ez a motor a lada motorjánál is jobb :)

minden jót!

2013. nov. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!