Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csörög a váltó a simsono...

Miért csörög a váltó a simsonomba?

Figyelt kérdés

Volt két donor blokkom, egy rossz 4 sebességes, és egy jó 3 sebességes. A kettőből csináltam egy jó négysebességest. Minden pöpec, elsőre indul meg minden. Egyetlen egy probléma van vele: iszonyatosan csörög a váltó. Onnan tudom biztosan hogy a váltó csörög, mert ha sebességbe teszem, behúzott kuplungnál megszűnik a csörgés, egyébként üresben is csörög, és akkor is ha kiengedem a kuplungot és elindulok vele, sőt akkor még ilyen sípoló vagy fütyülő hangot is ad. A kuplung kosár és a főtengely végén található fogaskerék a régiek, de amíg jó volt az előző 4 sebességes blokkom, addig nem volt ilyen csörgés, szóval nem hinném hogy azokkal lenne probléma. A váltót mikor tettem össze odafigyeltem mindenre, szóval lövésem sincs, hogy mi lehet. Ja és új olaj van a váltónál, jó minőségű, és megfelelő mennyiségű.

Ha tudtok kérem segítsetek, fontos lenne hogy szépen működjön a moci mert el szeretném adni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 28. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

szar helyen áll a retesz, és kicsit belenyomja a golyókat a fogaskerekekbe, ettől hallod a kerepelést

a vonyító kuplung hang azért van, mert fordítva tetted fel a kis fogaskereket a főtengelyre, és az a fele ami most terhelést kap, még nincs bekopva, de igazából ezzel nem kell foglalkozni, majd elmúlik...

2013. okt. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem!

És szét kell hogy szedjem, vagy ha járatom, vagy használom helyre áll? Vagy nagyobb kárt csinál? Mert még nem nagyon mertem így menni vele, csak az udvarban mentem 1-2 kört.

2013. okt. 28. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:

A sebváltót így tudod beállítani:

https://www.youtube.com/watch?v=mypRPk5RIY8

A vége felé lesz a beállítás menete.

Be kell rakni egyesbe és úgy 46,6mm.

Ha viszont szét van kopva a sebváltódobod akkor próbálkozni kell.

2013. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha tökéletesen beállítom a váltót, akkor meg kellene szűnnie a csörgésnek?
2013. okt. 28. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen mert ahogy az első hozzászóló is írta az a baja.

A vonóék bütyke nem megfelelő helyen áll.

Ha beállítod simán fog menni.

Viszont egy váltóállító célszerszámot kell hozzá készítened.

A célszerszámot a simson.hu oldalon találod.

Én például egy csőből csináltam.

2013. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! Van olyan valtóállítóm, tavaly készítettem már úgyhogy azzal nem lesz gond. :)
2013. okt. 28. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Írj ha sikerült. :)
2013. okt. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!