Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Életveszélyes autót adtak el...

Thomech kérdése:

Életveszélyes autót adtak el nekem! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Vettem Júliusban egy Suzuki Swift GLX 1.3 1993-as gyártású autót 150E Ft ért autókereskedéstől. Az eladó a hibáiról nem is beszélt mi kérdezgetünk tőle egy két dolgot pl hogy a motorján mi az a sok olaj csak azt mondta, hogy a szelepfedél tömítés átengedi az olajat erre kiderült, hogy olaj lehúzó gyűrű ami kb 50E Ft javítási költség lesz. Ezt csak csak lenyelné az ember.

Az alját is kérdeztük azt mondta jó nincs rajta rohadás, nem is látszott mert alánéztem és le volt kenve jó vastagan alvázvédővel a látható helyeken. De most, hogy vinném műszakira az autót kiderült, hogy mind a négy taposó lemezt ki kellene cserélni mert szarrá vannak rohadva a vezető oldali taposó lemezen egy 10cm x 10cm es lyuk van. Ez kb 100E Ft ba lenne a javítása és erről a hibáról szó sem volt ha ezt tudom természetesen nem veszem meg az autót. Aztán most, hogy szétszakadt a kocsin a féltengely porvédő gumi, lecseréltem de le kelet hozzá venni a kerekeket. A jobb első lengéscsillapítón amire fel van fogatva a féktárcsa stb azt hiszem ezt nevezik talpasnak na szóval a régi suzukikon 2 csavarral van felfogatva a lengéscsillapítóra, amibe a 2 csavar belemegy lemezbe az úgy szét van rohadva, hogy 90 nél egy nagyobb gödör simán kiránthatja a kereket a kocsi alól ez által berántva az autót az árokba szerintem ezt baleset veszélyes. És senki ne mondja, hogy 4 hónap alatt az úgy szét tud rohadni. +még az első (alsó) kereszttartó is meg van hajolva valószínűleg árokba hajtottak a kocsival vagy lepadkázták az elejét és mivel meghajlott rohadási üregek vannak a lemezbe amitől könnyen ketté törhet terheléstől.

Azért tettem fel ezt a kérdést mert decemberbe műszakira kell vinni a kocsit de így simán kiröhögnének ha beállítanék egy füstölő, szétrohadt karosszériájú autóval!


A szerződésben az áll: "1. Az eladó a vevőt a gépkocsi állapotáról, (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette."

Csak,hogy én nem lettem tájékoztatva mivel ilyen nagy hibákról nem lettem felvilágosítva!

Tehát a kérdés: Érdemes bíróságra vinnem az ügyet, hogy nekem egy olyan autót adott el ami életveszélyes és ezt elhallgatta előlem?!


Mindenkinek nagyon köszönöm aki megírja az észrevételét! Esetleg kihez kellene fordulnom aki meg tudná tényleg mondani milyen törvények vannak ezzel kapcsolatban és mik a lehetőségeim.



2013. okt. 28. 18:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%

1, nagyjából nincs olyan 20 éves autó, ami ne rohadna. Főleg ennyiért..

2, ha vásárlás előtt elvitted volna 10 000 Forintért állapotfelmérésre egy szerelőhöz, akkor meg sem vetted volna. Sokat spóroltál volna. Ha valami hozzáértő ismerőssel mentél volna, már akkor sem vetted volna meg.

3, A kereskedőnek az a dolga, hogy a sz@ rt is rádsózza arany áron. Nekik azt sem lehet elhinni amit kérdeznek, innentől lásd a második pont.


Majd megmondják az okosok, de szerintem ez így bukta.

2013. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
46%

Nem bukta, mert a kereskedő köteles olyan állapotban eladni az autót, h forgalomban való részvétele biztonságos legyen.

Ő szakértőként van feltüntetve, nem adhat el szart.

Én a helyedben utána mennék.

2013. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Már semmit nem lehet tenni. Többe kerülne a perköltség, mint az autó értéke.


http://www.youtube.com/watch?v=AC_QrHlHFAg

2013. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Vettél egy 20 éves autót, amit eladás előtt nem néztél, nézettél át. Spóroltál pár ezer forintot, most pedig sokba lesz.

Kérdésedre válaszolva, próbálkozhatsz de nincs sok esélyed.

Valószínű, hogy benne van a szerződésben, hogy megtekintett állapotban vetted át az autót, és ezek mind látható hibák..

Egyébként simán mondhatja a kereskedő, hogy ő nem tudott ezekről a hibákról, hisz csak értékesítésre vette át az autót.Neked kellett volna alaposabbnak lenned.

Hogy egy 20 éves autó eszi az olajat? Ez simán benne van.

2013. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ott van a mondat: "1. Az eladó a vevőt a gépkocsi állapotáról, (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette."

Tehát te ELVILEG tudomásul vetted,hogy milyen állapotú autót vettél.És azért még egy dolgot ne feledjünk.150.000 ft-ért nyilván egy romhalmazt lehet kapni.Ennyi pénzért nemigen van értelmes,jó állapotú autó.Ha csak belegondolsz:4 új gumi 40.000,egy aksi 15.000,pár csúszó- kopó alkatrész belekerül 50-100 ezer forintba.A lakatos munkákról,alja,küszöbök,torony környéke nem is beszélve.Szrintem,ha reálisan gondolkozol,Te is belátod,hogy ennyi pénzért ilyen állapotú autót lehet csak kapni...

2013. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Dörmögő ***** válasza:
2013. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Pereskedhetsz, de akkor sem lesz jobb az autód. A kereskedők nagy része lehúzós vérnepper, aki az ócskavasat rád méri kilóra.

Ez benne volt a pakliban. Bebuktad az autót, vagy megcsináltatod, vagy jársz vele így amíg bírja.

150-ért mit vártál??? Szalonautót?

Visszamehetsz és kiverheted a balhét de kinevetnek és kiraknak kapun kívülre.

Máskor okosabb leszel.

Sok szerencsét.

2013. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Hát sajnos nem tehetsz semmi mást, minthogy megpróbálod te is valakinek eladni az autót. Kapsz amennyit kapsz érte, többit pedig bukod sajnos és újra elkezdesz gyűjteni egy normális autóra, amit nem autókereskedésből veszel.


Sajnos én is vettem kereskedésből egy szart, újra nem volt pénzem, hát ez van, ezzel kellett szopnom. De megcsináltattam pár százezerért, azóta olyan megbízható, meg olyan biztonságos, hogy mindenki engem kér meg, hogy vigyem mindenhova. Persze anyagi juttatásért cserébe. Ezenkívűl vontatok is vele sokat. Most vagy foglalkozol az autóval és akkor jó lesz, vagy tényleg eladod a fenébe valami hülyének. Én az eladást javasolnám, mivel egy nagyon keveset érő suzukiról van szó. Valamint a suzuki swift sajnos már akkor is életveszélyes volt, mikor kijött a gyárból. A papírt megszégyenítő kasznija miatt.

2013. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Elbontod alkatrésznek..
2013. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A fémet meg leadod.
2013. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!