Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Simsonnak lesz baja ha...

A Simsonnak lesz baja ha cross kereket vagy cross gumit teszek rá?

Figyelt kérdés
Most akarok simson s51b-t venni és terepen, földesúton használnám és azért szerettem volna rá tenni, csak közben meghallottam hogy lassabb is meg a motornak se tesz jót.

2013. okt. 29. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

maga a kross kerék ,vagy a gumi , semmiféle bajt nem okoz,

-a simódat az viszont szétvágja,ha elkezdesz vele krosszozni,hiszen ez egy utcai motor,nem krosszgép,

-kb mintha anyádat hajkurásznád ,hogy induljon egy szépségversenyen,XD

2013. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki tudja hogy néz ki az anyukája... Azért ez nagyon paraszt egy beszólás volt, hiába az "XD" a mondat mögött.
2013. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lassulást vagy a lomhábbá válást a kerék átmérőjének változása okozza. Minél nagyobb az átmérő, annál gyorsabb lehetne végsebességre, de legtöbbször közbeszól a meximális teljesítmény. Na meg nem gyorsul.

Minél kisebb a kerék, annál alacsonyabb a "vége", de jobban gyorsul.

Ez az áttétel megváltoztatása. Ugyanaz mint a lánckerekeknél - szerintem fizikából tanítják.


A Simson váza, hát, nem egy erős valami. Egyszerűen a szerkezete nem teszi alkalmassá terepre - nézz meg egy terepre készült motor: bölcsőváza van szinte mindig. (a Simson Enduro nem számít, az csak gyenge próbálkozás)


Szerintem rendes terepre, amire kellene a bütykös gumi, arra már a Simson ereje is kevés.

Amennyiből veszel alá bütykös gumikat meg feltuningolod a blokkot, annyiból elcserélheted valami ötvenes enduróra, ami gyárilag alkalmas(abb) arra amit te szeretnél.

2013. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!