Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autoban talalhato...

Milyen autoban talalhato csavarrugos, nyomasra oldodo, tarcsas, szaraz kuplung?

Figyelt kérdés

Evy autotipus erdekelne, hogy tudjam milyen autot keressek a bontoban. Vagy ha van valakinek ilyen folosleges/rossz, nekem nagyon kene!

Olyan is kene, ami ugyanilyen, csak huzasra old.



#kuplung #szárazság #Csavarrugos #tarcsas #nyomasra #oldodo
2013. okt. 29. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, én még csavarrugós kuplungot autóban nem láttam, de én egy műveletlen tuskó vagyok, úgyhogy biztos van valamelyikben!

:D

2013. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csavarrugóóóós? Inkább nedvesben és többtárcsásban látni ilyet, motorokban.


Ha nem indiszkrét a kérdés: mit barkácsolsz?

2013. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

[link]


Mutatom, letezik.


Amugy csak ezert kell, hogy szetszedjem. BME-re kell tervezesi felafathoz kis segitsegnek.

2013. okt. 29. 13:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Ott írja a hivatkozott cikk, hogy ma már tányérrugót használnak, tekercsrugós gyakorlatilag nincs.
2013. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A "ma már nem létezik" nem azt jelenti, hogy felrobbantották az összes eddig legyártott darabot hanem hogy ma már nem gyártanak ilyet..


A kérdésem pedig arra vonatkozott, hogy milyen autóban található ilyen. Nem azt kérdeztem, hogy melyik új autóba raknak ilyet, hogy tudjam, milyen autónak essek neki a bontóban, mert nem akarok szétszedni sorba mindent, hogy "na, ez sem az". A bontósok és autószerelők akikkel beszéltem pedig nem is hallottak ilyen kuplungról, tehát velük nem voltam kisegítve.

Bíztam abban, hogy van itt valami veterános szaki, aki tudja, hogy valamelyik kedvencét még ezzel szerelték.

2013. okt. 29. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Tehát te mindenkinél okosabb vagy, és mindenkinél jobban tudsz mindent...

Ha ez tényleg csak tervezéshez kell, akkor k..va jó lenne okoska, ha nem "szovjet módra" terveznél (ellopták, szétszedték, lemásolták, ez volt a nagy tervezés sok esetben), nem egy meglévő dolgot lemérve adnád el a tanáraidnak a saját szellemi termékedként.

Dolgozz vele b...ódj meg, ha van is ilyen kuplungja valakinek, akkor pótolhatatlan, féltett kincsként vigyáz rá, és nem fogja egy pökhendi, üresfejű, beképzelt, szakbarbár kontár kezébe adni.


SZép jövőnk lesz, ha az ilyenből mérnök lesz. WC-lehúzó fogantyún kívül mást ne is tervezz egész életedben.


Privát nem érdekel.

2013. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igaza van a kérdezőnek, beugrott, hogy mikor láttam (szereltem) ilyen kuplungot!

Szóval 1988-ban sikerült leégetnem a BAT-M tipusú, egyébként a Magyar Néphadsereg tulajdonát képező buldózer kuplungját. Na abban volt valami 10 acél tárcsás csavarrugós kuplung!


Valami katonai bontónál próbálkozz, BAT, BTM, BLG kuplungjával!


[link]

2013. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

B@ssza meg, ez meg nem autó!

:(

2013. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül nem találtál - ez a csavarrugós megoldás annyira elavult, hogy autóban nagyon régóta nincs ilyen tömeggyártásban. Amikkel a bontók foglalkoznak, azok pedig jellemzően olyan típusok, amiből sok fut és kell hozzájuk az alkatrész. És tányérrugós a tengelykapcsolójuk.


De ha már Lezo-jegyzet (amit én is használtam az egyetemen), akkor az általad linkelt oldalon ott egy kiváló színes ábra angol feliratokkal - az kiváló kiindulási alap lehet.

2013. okt. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves hatos. Nem mintha kozod lenne hozza, de a tanar keresere kell beszerezni. Nem az a feladat, h en megtervezzem a vilag legjobb gepelemet, hanem kiosztott adatok alapjan krok megtervezni hanem azert, hogy megerts a pontos mukodest. Nem is tudom, minek magyarazkodok. Kettonk kozul pedig szerintem te beszelsz a magas lorol..
2013. okt. 30. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!