Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy frissen generálozott...

Egy frissen generálozott motort meddig kell "bejáratni", hány km-t kell vele menni?

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam, h kb. 2500 km-t, és addig nem lehet terhelni, meg nagy partra menni vele stb. Úgy tudom, h pl a zsiguliknál 10 000 km volt az előírás. Valaki felvilágosítana erről?

2013. okt. 29. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 15ezerig mindenképp kimélő üzemben használnám így: Első 3000km max 80km/h nem huzatva,emelkedőn visszakapcsolva.Folyamatosan ,mindig kicsit több terheléssel,hogy ne lustuljon el.
2013. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
"ne lustuljon el" Olyat is tud? :D
2013. okt. 30. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,ugyebár a csökkentett üzemben való közlekedésnél,hamarabb jelentkeznek korom,egyéb lerakódások.Ezért tul sokáig nem célszerű tul ovatosnak lenni a bejáratásnál.2-3e ig finoman,aztán fokozatosan lehet egyre jobban hajtani.
2013. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor ez így mindjárt más. Azt hittem, hogy 10 e km-ig nagyon finomkodni kell vele. Köszönöm a választ :)
2013. okt. 31. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!