Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek le cseréljem...

Szerintetek le cseréljem télire a gumikat már?

Figyelt kérdés
Már elég végét járják a nyári gumik, ezt szakember erősítette meg. Nyárit már nem akartam venni szeptemberben és eddig húztam halasztottam. Viszont most egy hosszabb útra megyek 300 km. Szerintetek cseréltessem le?? Nem túl korai?
2013. okt. 29. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A téli gumikhoz még azért meleg van, de tulajdonképpen jobb a tapadásuk, csak jobban is kopik.

Szerintem kérdezd meg a gumistól vagy aki megnézte a nyári gumikat hogy mit gondol erről. Ideiglenesen meglehet csináltatni hogy pár napig kibírja ha nagyon gatyán van de az csak ráfizetés, 1500-2000 Ft körül van attól függ miről van szó.

2013. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én felraknám a télieket, nem kockáztatnék. A nagyon elhasznált gumikról pillanatok alatt letud kopni a legutolsó kopóréteg. Pláne, hogy nem is városban közlekednél vele hanem főúton/pályán nyilván ugye nagyobb tempóban. Nem beszélve arról, hogyha esetleg vész fékezni kell vagy valami hasonló. Pillanatok alatt durrdefekt lehet belőle.

Jolvan, hogy még jó idő van, de azért ez nem olyan sokáig fog már tartani. Nem fognak azok a téli gumit olyan drasztikusan kopni. Azért csak nem 40 fok van. Szóval nem fog a télieknek észrevehetően csökkenni az élettartalma amiatt ha most felrakod őket. Amennyit meg csökken annyit meg busásan megér a nagyobb biztonság!

2013. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Nincs jelentősége még a téli guminak. Igazából, ha csak nem mész pályán nagy sebességgel, nem fogod érzékelni a nyári-téli gumik közti különbséget. Bőven elég akkor cserélni, amikor jön a hó. A téli guminak inkább ott van jelentősége mint hidegben, ha az ember nem száguldozik.
2013. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel már erősen kopottak a nyári gumik, én lecserélném őket, fő a biztonság s lassan úgyis jönnek a hideg napok, sokat nem nyernél a várakozással, s megnyugtatóbb lesz új télivel autózni.
2013. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent pontosan, hogy "a végét járja"?

Mennyi a profilmélység? Mennyire repedezett a gumi?


Neked, ahhoz "szakértő" kell, hogy megtudd, mikor csereérett a gumiabroncsod?

2013. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen mivel 21éves lány vagyok!
2013. okt. 30. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
de VAK csak nem vagy ugye? ha az lennél akkor nem kaphattál volna jogsit :D
2013. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!