Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányok! Titeket mennyire...

Lányok! Titeket mennyire zavarna, ha a bal oldalon ülnéték, miközben a párotok a jobb oldalon vezet? Mennyire zavarna pl. a ki- és beszálláskor?

Figyelt kérdés
Jobbkormányos autóról van szó. :)

2013. okt. 31. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Most a nemtől elvonatkoztatva, rám biztos a halálfélelmet hozná valaki, ha ott ülnék, és elkezdene előzni pl egy cammogó, meghibásodott kamiont! Jobb oldalról, hogy lehet belátni a szembe sávot? Én személy szerint azt sem értem, hogy miként lehet egy jobb kormányos autóval közlekedni egy olyan régióban, ahol minden a balosokhoz van kialakítva?
2013. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem vészes. Hiszen például a Hungária körúton sincs tömeges halálozás, mert az ember a lassan haladó középső sávból a jobboldalra lévő külsőbe sorol. Azt lehet ott egy picike trabant, ami lassan megy, emberünk pedig kamion mögül sorolt oda, még sincs baleset. Csak figyelni. Jobban le kell maradni előzéskor egy jobbos kocsival... Még asszem tavaly történt egy olyan baleset valamelyik főúton itt magyarországon, hogy egy fiatal a normál, bal kormányos autójéval utolért egy lassan haladó kamiont. Kinézett picit, hogy tud-e előzni és abban a pillanatban a szemből közlekedő kamion belement és meghalt szegény srác. Az előzés maga egy lehetőség, nem kötelesség. Főleg nem csak balos kocsiknak. Csomó angol, meg ázsiai megy ide-oda külföldre, mégse történik minddel baleset. Rengeteg jobbos kocsit láttam már magyarországon.
2013. okt. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze én is látok sokat, napi szinten vezetek, csak tök ijesztő mikor jön szembe és azt veszem észre, hogy a sofőr inkább busszal ment, mert nincs a helyén :)

Nem vezettem még ilyen kocsit, csak nekem kicsit furcsa. Persze valóban én sem azt mondom, hogy végképp balesetveszélyesek volnának, csak számomra furcsa!

2013. okt. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat, de engem konkértan az érdekel, hogy zavarna-e lányok titeket, cikinek tartjátok-e (a második kommentelővel szinte midnenben egyetértek, de most a kínos/nem kínos részre vagyok kíváncsi), ha az úttest másik felén kellene kiszállnotok, ill. utaznotok - vagy ez egyáltalán nem gond, mindenkit csak a biztonság része aggaszt? :)
2013. nov. 1. 08:52
 5/10 anonim ***** válasza:
A kérdést nem értem? MI lehet ebben a ciki?
2013. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Teszem azt, beállva a patkához nem a forgalommentes jobb oldalra, hanem a bal oldalra száll(na) ki a hölgyemény. Illetve onnan is ülne be. Meg úgy a benti felcserélt üléshelyzet maga.


De ha ez NEM ciki, akkor az csak jó nekem! :)

2013. nov. 2. 15:08
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Veszélyesebb jobb kormányos autót használni;

- ha út szélén megállsz, az utasod nagyobb esélyre fog megfeledkezni a hátranézéstől ajtó nyitása előtt. A vezető ezt tudja, hogy kell, ő nem biztos.

- na hátra is néz, a forgalom mellett kell kiszállnia és egy darabig sétálnia. Ez szintén veszélyesebb, mint a másik oldal

- ha véletlenül átcsúszol a szemközti sávba és összeütköztök, ő nagyobb veszélyben lesz (anyósülés mindig a legveszélyesebb, az, hogy sérülékenyebb oldalon van csak ront a dolgon)

- előzésnél nem látsz eléggé előre külterületen

- a fényszóród nem világítja meg normálisan az út jobb oldalát, a szembejövőket viszont vakítja (mert ugye nem szimmetrikusan világít)

2013. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Ettől tartottam.
2013. nov. 4. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egyeltalan nem gaz.


A sorolas azert szerintem teljesen mas. Ott elso sorban a visszapillantot nezed, es nem huzodsz at irrealisan pusztan azert h nezegessel. Szerintem veszelyes elozesnel, foleg egyedul. Fel auto a szembe savba van, foleg egy kamionnal, aki nem tud annyira lehuzodni...


Bocsi, telorol voltam.

2013. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csinosfiu69 válasza:

# 7/9:

A lámpákat ki kell cserélni itthon ha pl jobbkormányos autót forgalomba helyezel úgyhogy egyáltalán nem vakítanak senkit se. De minimum le kell ragasztani ha csak átutazóban van valaki vele.

2015. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!