Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen "kezdőfelszerelésre"...

Milyen "kezdőfelszerelésre" van szükségem ahhoz, hogy otthon tudjak gépi-polírozni?

Figyelt kérdés

Több autónk van itthon, többre ráférne egy jó erős polír. Szeretném magam megtanulni mindezt, de nem tudom milyen gépet vegyek, milyen polírszereket, stb-t.

A ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi, milyen géppel dolgoztok, melyik gyártó polírpasztái váltak be, milyen egyéb tanáccsal tudnátok ellátni?

Persze nem rögtön autón szeretném elkezdeni, van itthon 2-3 ajtó/csomagtérajtó, amik szintén erősen mattak már, és nem számít, ha azon hibázok, gyakorlási célra tartottam meg.



2013. nov. 2. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Lildiben lehetett kapni olcsón gépket ,nos a gép adott,elmész autófestékboltba és ott megveszed a polírt.Jobb esetben minden rá van írva a polírpasztára a használatát,de amúgy nem árt ha utánanézel,nem egy nagy cucc tlál a yutube.com oldalon is vannak fent videók róla szerintem.
2013. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na, pont nem az olcsó gépekre gondoltam... Nem sajnálnék áldozni egy 20-30 ezres gépre sem.

Továbbá ilyenre gondoltam, hogy kinek van tapasztalata mondjuk 3M, AutoGlym vagy épp Maxolen polírpasztákkal kapcsolatban.

Esetleg jól bevált praktikák, stb. Tudjuk, hogy a magyarok találékonyak, ezért is kérdezlek titeket.

Egyébként túl vagyok már jó pár polírvideó végignézésén.

2013. nov. 2. 14:42
 3/10 anonim válasza:
Először is ne a lidlben vegyél polír gépet,géphez is többféle keménységű és méretű korongot talász, pasztát meg az autó állapotához kell venni.pl:karcos kocsiknál érdemesebb a nagyobb szemcseméretűt megvenni,de ha csak lemattult,akkor elég egy univerzális,végén ha szép ragyogást szeretnél, akkor át kell waxolni.Vigyázz vele mert ha nem értesz hozzá, akkor nagyobb kárt csinálhatsz, mint hasznot.Szerintem ha van ismerősöd, aki ért hozzá, kérd a segítségét, hogy mutassa meg.
2013. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy mi a probléma a Lidlis polírgéppel? Túl olcsó az a baja? :)

De most komolyan! :)

Működik,xar szerszámot onnan még nem vettem ,jó tudom nem egy beta mínőség,de basszus ,azt tudja mint a többi gép,lehet hozzá venni szerintem korongokat is,ha valaki pedig komolyabb gépet vesz az úgy is azért vesz mert másoknak is bevállalja pénzért.

2013. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pont ez a lényeg, hogy Lidl-s géppel még magamnak sem vállalnám be.

Ismerek olyan gyártókat, akik a profi polírgépeket csinálják, excenteres, állítható sebességtartomány, stb. De a profi gép 100e felett van.

Olyan ember aki ebbe jártas, nem akar segíteni, mert akkor fél hogy később elveszem a munkáját, vagy ilyesmi.


Ezért kérdezem, hogy itt van e valaki, akinek van tapasztalata nem profi, de nem is Lidl/Tesco kategóriás gépekkel és pasztákkal.

2013. nov. 10. 08:53
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Lidli/ tesco kategoria? A kettőt azért nem egy mondatban említeném meg,tudom hogy így is a xart árulják nekünk a lidliből is de az még mindig veri a tecsó mínőségét,vagy akármelyik áruháznak a kinálatának a mínőségét.

Nos nekem van lidlis polírozom és nem volt vele bajom!Kollégám is vett és neki sem volt vele baja!De ha ráakarsz költeni 40-50 ezer ft-ot egy jobb gépre azért mert egyszer kiakarod polírozni a kocsit akkor költsed,ennyi erővel megéri elvinni egy autómosóba ahol foglalkoznak polírozással is vagy fényező műhelybe és a drága géped árából profi ember fogja neked megcsinálni.

Mivel hogy nem tanították neked a polírozást így azért inkább vidd el csináltassad meg ha csak nem egy trabantot vagy egy zsigulit akarsz felpolírozni :)

2013. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
92%

Nos polírozás előtt használj 3M 38070 tisztító gyurmát

még mosáskor. Ez garantáltan kiszedi az összes dzsuvát a fényezésből.

Utána jöhet az alapos szárítás és polírozás.

Polírozógép: Makita 9227CB

Minden profi ilyet használ.

3-4 éves gépet ha mákod van már tudsz szerezni 50-55 körül.

Políranyag:

1 lépcső 3M 51052 (zöld kupakos)

karceltávolító polírpaszta

Polírszivacs (zöld) 3M 50487ez kell ehhez a pasztához

2 lépcső: 3M 80349 (sárga kupakos)

ultra finom polírpaszta

Polírszivacs (sárga) 3M 50488ez kell ehhez a pasztához

3 lépcső: 3M 50383 (sötétkék kupakos) (ha hologrammos lett a polírozás után a fényezés)

hologramm mentesítő befejező polírpaszta

Polírszivacs (kék) 3M 50388 ez kell ehhez a pasztához

4 lépcső: 3M 09377 wax (Piros kupakos)

Mivel polírozás után célszerű waxolni is

Polírszívacs (fekete) 3M 05729 ez kell a wax-hoz vagy mikroszálas törlőkendő 3M 60668.-as

Ha ilyen sorrendben polírozol géppel akkor garantált a siker.

2014. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasznos ez a részletes leírás, kösz!

Sajna utánanéztem és az itt leírt paszták és szivacsok ára kb 80ezer forint, plusz a gép. A pasztáknak a negyede fog elfogyni egy autóhoz, a többi megmarad és áll benne a pénz.

Az oktavia-mat 20ezerért polírozták profi helyen a műanyag alkatrészekkel és beltérrel együtt. Nem érdemes otthon vacakolni vele, mert töredék árból megcsinálja egy profi cég.

2015. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Es hol van ez a profi fenyezo ceg 2o eft ert?Es mi a kulonbseg polirozas es waxolas kozott?Vizlepergetorol is van valakinek tapasztalata ?
2017. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
....
2021. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!