Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kéz alől vásárolnék autót,...

Ha kéz alől vásárolnék autót, hol tudom ellenőrizni, hogy az eladó állításának megfelelően tehermentes, nincs rajta banki terhelés, elidegenítési tilalom? Ha törzskönyv az eladónál van, biztosan tehermentes?

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát a magyar állam erre nem ad semmiféle lehetőséget.

Mondván nem adhatja ki az autó adataid míg nem a tulajdonod képzi.

Esetleg ha van rendör ismerősöd akkor ha van olyan rendes rendszám alapján meg tudja nézni van e valami gond a kocsival.

A törzskönyv ha meg van az csak egy levegővételnyi megkönnyebbülés. Az azt jelzi hogy nem lízingelt az autó. Banki tartozás nincs rajta.

De azt nem jelzi hogy egyéb tartozás ne lehetne.

Egyszer én is megégettem magam emiatt.

Vettem egy nagyon jó árba lévő olcsó autót. Konkrétan 200e Ft ért. Törzskönyv forgalmi minden volt hozzá minden stimmelt. Mikor át akartam íratni közölték velem hogy az autót nem lehet átíratni mert a tulajdonos nevén oly mértékű köztartozás van hogy az autó is foglalás ala eső tárgyként kezelik.

Rendőrségi ügy lett belőle mert a hivatal feljelentett mindenkit emiatt. A kocsit forgalomból kitiltották használni se tudtam. Ahhoz pedig hogy átírassam a nevemre hogy valamit kezdeni tudjak vele meg az autón lévő tartozást át kellett volna vállalnom ami akkora volt hogy annyit nem ért volna a kocsi. Vissza meg nem adták az árát mondván nincs miből. Szóval ment a kocsi a levesbe.

buktam rajta rengeteget.

Kapitálisan gyalázatos az autó ügyintézés magyarországon.

Ha hiszed ha nem 10 autóból Magyarországon 7 pusztán a papír problémák miatt van forgalomból kivonva szétbontva vasba leadva rohasztva íttéletnapig telepeken udvarokon.

2013. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon hasznos, és nem megnyugtató volt számomra a válasz. Pont egy ilyen bukfenctől félek én is, mikor gyarló módon kedvező árú autót keresek. Szóval a törzskönyv megléte nem garancia arra, hogy eladhatja a tulajdonosa, és legálisan nem is győzödhetek meg róla, hogy eladható-e. Ez igazán nagyon szerencsejáték ízű.
2013. nov. 6. 17:44
 3/3 anonim válasza:
Praktikusan csak foglalót érdemes kifizetni mielőtt az eladó elintézné az átírást, és ha már a mi nevünkön a forgalmi akkor az autó átvételekor fizetjük a fennmaradó részt.
2015. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!