Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom felmondani a...

Hogy tudom felmondani a kötelező biztositásom?

Figyelt kérdés
Még új vagyok ebbe és ez az első de akárkit megkérdeztem azt mondták hogy "nemtudom én még nem mondtam fel egyszer sem". Váltani szeretnék mert nagyon drágát választottak autóvásárláskor. Valaki tudja hogy hogyan tehetem ezt meg ? Hova kell mennem és mit kell csinálnom ? Köbe lekvár biztositónál vagyok...

2013. nov. 3. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nemrég kötötted - biztosítót váltani évente egyszer szabad/lehet. Tehát első lépésben fel kell mondani a szerződést az évforduló (2010. jan. 1 óta ez az évforduló a szerződéskötés dátuma) előtt 40 nappal. A 40 napnál a levél/fax/e-mail beérkezésének dátuma számít.

Utána lehet másik biztosítást kötni, de kelleni fog pl. igazolás a másik biztosítótól hogy milyen bonus/malus fokozatban vagy - de ez a kisebbik gond, a felmondás az amire nagyon kell figyelni.

2013. nov. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz akkor úgy lehet felmondani a kötelező biztosítást év közben,hogy az okmány irodában ideiglenesen kivonatod a forgalomból az autót (akár egy napra és másnap vissza helyezteted) és felmondod erre való hivatkozással a biztosítást is, és az újbóli forgalomba helyezés alkalmával,ott és annál a biztosítónál kötsz biztosítást ahol akarsz.

De ez csak egy tipp volt amit írtam!

Személyesen nem jártam utána és nincs tapasztalatom benne. Én is csak úgy hallottam egy "kocsmai" beszélgetés alkalmával.

Járj utána,hogy mennyire járható ez az út.

2013. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két módját látom:

Ha tudod, hol szeretnéd megkötni, akkor beballagsz az adott biztosító fiókjába; vagy keresel egy üzletkötőt; vagy sok helyen már telefonon is meg lehet kötni.

A másik, ha interneten magadnak intézed. netrisk.hu vagy biztositas.hu vagy hasonlón megadod a saját és az autód adatait, fizetési módot és ütemet választasz és hogy az ajánlatok közül melyiket akarod választani. Teljesen érthetően végigvezetnek a folyamaton, nehéz elrontani. Lesz egy pont, ahol ki kell nyomtatnod egy papírt, aláírni és elfaxolni vagy bescannelve e-mail elküldeni.


Bármit is választasz, azt a biztosítási évforduló előtti 30-60 napok között kell tenned. (Az első válaszoló 40 napról ír. Nekem ez új, de lehet, megváltozott.)

2013. nov. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 - valamelyik biztosító honlapján találtam, mert fejből nem mertem számot mondani. És az számít amikor hozzájuk beérkezik, tehát ha az évforduló előtti 41. napon adod fel postán, akkor lehet csak a 39. napon érkezik be, így megtagadhatják a felmondást.
2013. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!