Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, nem érzitek úgy,...

Autósok, nem érzitek úgy, hogy fölöslegesen sokat költötök utazásra?

Figyelt kérdés

Átlagosan az autósok évente 20ekm-t autóznak, ez 8l/100km-es fogyasztással és 400Ft/l benzinárral számolva évi 640ezer Ft. Plusz biztosítás, szervizek, stb., nagyságrendileg 1 millió biztos megvan egy évben.

Nem azokat kérdezem, akiknek elengedhetetlenül szükséges az autózás, mert például szállítanak valamit, vagy teszem azt, egész nap ügyfelekhez járnak, vagy a gyerekeket viszik az oviba. Meg nem is a hétvégi nagybevásárlás érdekel. Ezek elfogadható indokok.

Hanem azokat kérdezem, akik naponta reggel és este a csúcsidőben ülnek a dugóban. Élvezitek ezt?

Miért autóztok annyit?


2013. nov. 7. 15:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Aki a dugóban ücsörög az nem megy évi 20 000 kilómétert.☺
2013. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
89%

Kb azok ülnek a csúcsba, akiket leírtál, hogy megérted őket. Kiket nem értesz akkor? Az embereknek vagy a munkájukhoz kell az autó, vagy a gyerekeket cipelni, vagy vásárolni, vagy szállítani. Nem igen tudom, hogy kikre gondolsz.


Amúgy én otthonról 250 km-re költöztem. Az én autómmal kb 15 000 Ft az út oda-vissza. 4-en utazunk.

Vonattal ez az út 2 felnőtt 2*4500 + 2 gyerek azaz 2*2500 Ft lenne csak oda. Ez akárhogy számolom 14000 Ft az odautazásra. Haza is kell jönni, úgy már 28000. Hát használja a tömegközlekedést az akinek két anyja van. A busz városon belül ugyanez. Autóval még ilyen benzinárak mellett is olcsóbb, mint két egyvonalas bérlettel.

Én azt mondom az én autómmal mivel amortizálódni már nem tud szegénykém sokkal olcsóbb az utazás mint bármi mással. A biciklinél mondjuk nem :)

2013. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:

640 ezer benzinre? Na ne nevettess. Kb. 1,2 milliót költök benzinre. Motorozok, autózok. Nem érzem azt, hogy fölösleges lenne. Én élvezek autózni. Nekem ez egyfajta élvezeti cikk.

Inkább a dohányzók. 800 Forint egy doboz.Napi 1,5 doboz. Naponta 1200 forintot költ dohányzásra. Egy hét alatt költ 9000 forintot. Én egy hét alatt 25 ezret, költök az autóm tankolására, mellyel megyek munkába, ha nem lenne autóm, nem dolgozhatnék ott ahol most. Nekem megéri az éves fizetésem 1/10-ét. És ami a legfontosabb, nem károsítom az egészségem.

2013. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:

Havonta megyek 600-700 km-t és muszáj amiket szállítok bkv-n nem tudnám vinni!

Nem nem érzem feleslegesnek, kell az életemhez, ha nem lenne autóm, szekér és ló kellene.

2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:

Mindenki annyit megy, amennyit muszáj neki a munkájához, egyebekhez.

Talán a tömegközlekedés olcsóbb? És akkor még a körülményekről nem is beszéltünk, hogy igazodni kell hozzá, hogy hogyan jön, gyakran iszonyatos állapotban vannak a járművek és az utasok is. Tegnapelőtt egy hullarészeg alak kötekedett hajnalban a Kombínón, cigarettázva a villamoson.

2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:

Én Bp-n dolgozom, BKV-val 50 perc, kocsival ha szerencsém van (ami a nagykörúton és a hungárián ritka), akkor 40 perc. Kocsival havi 18.000 lenne, BKV-val 10.000.


Nem a 8000 Ft különbség miatt nem járok kocsival, hanem utálok a dugóban ülni, na meg parkolni sem tudnék a környéken, csak 370 Ft / óra árért.


Szóval értem kikre gondolsz. Akik csak úgy autóval járnak, mert kényelmesebb, de kicsit sem logikus. Őket én sem értem, de örülök neki, hogy sokan így járnak dolgozni, mert épp ezért elférek a BKV-n. :)


Én csak a hétvégi bevásárlásra, utazásokra, családlátogatásra használom a kocsit általában, és így is megvan az évi 12-13.000 km.

2013. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Mentségemre legyen, hogy rosszul vagyok a buszvezetők vezetési stílusától. Egyedül az új Citarók, amiket ellehet viselni (fél év és húgy szagú lesz).

Nem fogok BKV-val utazni.

2013. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:

Ja, hát a BKV-nak van egy feeling-je, az tuti. :)


De nekem még mindig elviselhetőbb, mint a reggeli dugóban ülni, és hallgatni a dudával tömeget oszlatni próbáló autósokat.

2013. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
Az már más kérdés, hogy nekem nem kell dugóban állni reggelente, mert olyan helyen lakom. :)
2013. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
Annyiért utazok mint felnőtt jeggyel/bérlettel, 4,5-es átlagfogyasztással. Hülye lennék buszozni.
2013. nov. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!