Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Mennyi futott km...

Motorosok! Mennyi futott km után mondanátok azt egy motorra, hogy már nem érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy érdemes-e megvenni egy majdnem 100.000 km-t futott motort, milyen hibalehetőségek jelentkezhetnek motorilag?

2013. nov. 7. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy kis adalek : 20 perc. Ennyi kell egy barmilyen motor km-orajanak allitasahoz es ebben benne van a ki-be szereles.


Egyebkent 16-18e 1/perc fordulaton hasznalt sportmotorok 100ekm alatt kifekszenek,mig alacsony fordulatu,kevesebb hengerszamu,nagyobb loketu blokkok boven dupla ennyit elmennek - mar persze feltetelezve,hogy megkaptak a karbantartast,merthogy ez nem latszik a km ora allasa alapjan..

2013. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én motor keresésnél az évjárat után, a futott km-t nézem, nálam a gyorsasági motoroknál nem jöhet szóba 30e km-nél több egy 2008-as modell esetén. Az első motoromat is úgy sikerült meglelni hogy az első tulaj megbánta a vételt és 17ezres óra állással vettem meg egy 3 éves szalon állapotú motort.


A sporttúra motoroknál a Vfr-ekben nem ritka a 70-90ezret futott modellek, ezek szinte örökös szériák a mai napig, azt is hozzá kell tenni hogy szerencsére nem szoktam látni kiemelkedően magas futásperiódusú gépeket, de ha mégis belebotlok egybe az is túl van a 17-20éves koron

2013. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez igy értelmetlen kérdés. Ezek a modern 600-as meg 1000-res sportgépek 50.000 km után már kukák, ha ki voltak használva. De egy nagy löketű chopperre 100.000 km-nél azt mondanám, hogy na ez a motor már be van járatva, és még elmegy 200.000-ret hibamentesen.

Jó lenne tudni milyen tipusu motor érdekel és akkor tudunk segiteni jobban.

2013. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hy!

Gyakorlatilag 100 ezer után már egykét típusnál jöhet a motorgenerál.(új főtengellyel)

De ezek igazán változóak.Én azt mondom hogy 50ezer km alattit érdemes venni.

20ezer km után a gépnek patika állapotúnak kell lennie(hiszen 20ezer az két jó szezon) :)

Nos régi szoci gépeknél 100ezer km aminél generál van általában,újabbaknál szerintem 150-200közé tenném.De nagyon sok múlik azon hogy milyen gazdája volt a vasnak,hogy normálisan hajtotta e,hogy a legjobb olajakat vette meg bele stb.

Én ha most vásárolnék 50 ezer alattiakat néznék csak meg,mert menni is akarok a mocival és nem csak szervizelni.

2013. nov. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Yamaha-ra gondoltam konkrétan :d éppenséggel egy 19 éves, 600ccm-es 70.000 km-t futott motor érdekel most, egy XJ600N típusú
2013. nov. 7. 18:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen motorról beszélünk. Ha hülyegyerek 600-as gixerrel és arról mesél, hogy mennyi idő alatt égetett le róla egy gumit meg "kettőötvennél olyat húz wazze'" mondattal kezd akkor már 30e km-rel sem venném meg.


Egy 1.8-as V2-es Harley-t egy gondos tulajtól a rendezett garázsból bármikor megvenném 100e km-rel is!

2013. nov. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát azért Harley elég izmos árakon mozog :d Yamaha túramotort szeretnék csak hát azért a 2004es évjáratúak is 600e - 700e körül indulnak sajnos :S
2013. nov. 7. 19:18
 8/9 A kérdező kommentje:
de köszönöm az eddigi válaszokat ;)
2013. nov. 7. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz ki egy yamaha szervizt a googliből és hívj fel egyet ,ők meg mondják a tutik hogy hány km után van teljes generál...
2013. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!