Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motoroknál hogy csinálják...

A motoroknál hogy csinálják ezeket a lángokat?

Figyelt kérdés
Nem az aprómanó-tiltásos lángokra gondolok, hanem ezekre a kvázi már lángcsóvákra. Pl. 2:35-nél. http://www.youtube.com/watch?v=2pE7zHP8BiY

2013. nov. 10. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy kapcsoló megnyomásával benzint porlasztanak a kipufogódobba, ahol az a magas hőmérséklet miatt meggyullad, és ilyen látványos lángcsóvát eredményez.


Kicsit bonyolultabb megoldás, ha túldúsítják a keveréket, aminek a benzingőz-tartalma nem tud teljes mértékben elégni a hengerben. A kipufogáskor tehát még elégetlen benzingőz távozik az égéstérből, mely a kipufogódob magas hőmérséklete miatt ott belobban.

2013. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ilyen intenzíven, hogy a p*csába? :D Nekem is köpköd lángokat a moci tiltáson, de közel sem ilyet.
2013. nov. 10. 10:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Mint ahogy az leső is írta benzint fecskendeznek a kipufogóba és ott vagy a hő hatására vagy utólagos szikráztató berendezés (ezt jól megfogalmaztam, de remélem érthető), ami lehet egy gyertya is, meggyullad.
2013. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bárki feltudja így spécizni a motorját?
2013. nov. 10. 11:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Bárki nem, csak akinek megva hozzá a fizikai és gépészeti tudása, valamint a kivitelezéshez szükséges eszközök is rendelkezésre állnak.
2013. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az "intenzitás" pedig nem egy nagy varázslat, függ a beporlasztott benzin mennyiségétől és a kiáramló kipufogógázok sebességétől. Nem véletlenül húzzák gözben a gázt, miközben nyomják a kapcsolót, ami adagolja a benzint. A kiáramló gázok elfújják a beporlasztott benzint, ami ezáltal ugyan a dobban gyullad meg, de a égés a külvilág felé terjed, ahol még elég nagy koncentrációjú a benzingőz, hogy begyulladjon.
2013. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ! :) Akkor én ilyet otthon nem tudok csinálni - bár ezt gondoltam eddig is. Szakember csinál ilyet, és ha igen mennyiért?
2013. nov. 10. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!