Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri külföldről...

Szerintetek megéri külföldről behozott autót szétszedni és alkatrészként árulni?

Figyelt kérdés
Megéri egy pl. külföldön 400.000Ft-ért vásárolt autót(Ami itthon 800K) hazahozni saját lábon, vagy traileren, szétszedni és külön értékesíteni a motrot, ajtókat, mindent egyesével? Kilehetne hozni a 400.000 Ft-os autóból 600-800 ezret? Persze nem lehetne mindent eladni, sok rám maradna, de még is szerintetek van benne valami?
2013. nov. 11. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Megéri, de ha feljelent egy jóakaród a NAV-nál, elég komoly büntetésre számíthatsz.
2013. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ezt, hogy lehet elkerülni, megelőzni? :S
2013. nov. 11. 19:15
 3/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Jobban jársz, ha eleve a kurrens alkatrészeket hozod be, nem éri meg az egész autót. Mi annak idején az olasz típusokra álltunk rá, és egy közeli bontóba jártunk az alkatrészekért. Persze nekünk kellett mindent kiszerelni, de megérte.
2013. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy időben mi is csináltuk. De mi úgy, hogy a volt osztálytársam kamionos, és volt egy autószállító pótosa. Ráfért vagy 10-12 autó. Kimentünk németbe, összevásároltunk 10-12 autót, azt be haverom Németországi raktárába, onnan egyben haza. Utána beraktuk őket az én Csepel-műveki raktáramba, onnan pedig 3-asával hoztuk őket a műhelybe, ahol szét lettek kapva. Mi főleg a német, japán és a francia típusokat hoztuk, de mivel mindig volt az alkatrészeikre igény, ezért Fiatokat, Lanciakat meg Alfákat is hoztunk. Néha meg úgy hoztunk be kocsit, hogy azt tovább értékesítettük, nem szétkaptuk. Leginkább drága luxusautókat. Elég érdekesen nézett ki az akkor 2-3-4 éves E-osztály, meg A6-os, meg 5-ös BMW, meg ilyen-olyan Volvo, VW, amikor a sok régebbi, bontásra váró kis értékű autó között utazgatott hazafelé. De hoztunk mi Golfot, meg teljesen átlagautókat is, továbbértékesítésre. Sokan tőlünk "rendeltek" kocsit, találkoztam itt a fórumon is olyan emberkével, aki tőlem vette át az 5-ös Golf GTI-jének a kulcsait. Hatalmas tőke, meg időráfordítás kellett, de fél éven belül úgy éltünk belőle, mint a kiskirályok. Gondolkoztunk a legalizáláson is, de aztán már beleuntunk, pedig jó móka volt. Mostmár ezt nem tudnád megcsinálni, mert nem adnék két hetet, és fekete ruhás úriemberek fognak ébreszteni az éjszaka közepén. Már akkor is volt pár parás ügyünk, mert nem igazán tudtuk kimagyarázni, hogy mit keres 10 rendszám nélküli, néha elég nagy értékű autó a kamionon, meg hasonló sztorik voltak..:D Meg egyszer egy kedves szomszédunknak feltűnt, hogy ami autó bemegy, annak legtöbbször már csak a csupasz karosszériáját látja kijönni. Volt olyan kedves hogy felnyomott, de szerencsére nem lett belőle baj.
2013. nov. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, főleg az utolsónak, szépen kifejtetted! Tudom nem illik ilyet kérdezni,de mibe fektettétek be az összegyűlt pénzt? Ami jobban megérte, mint ez az autózás, ha már kiskirályként éltetek?:D
2013. nov. 18. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Miután egy csinosabb pénzösszeg bejött, akkor kezdtük el hozni a luxusautókat. Utána az én részemet az informatikai, és távközlési cégembe raktam, a többiek meg amit akarnak, de volt aki felélte, volt aki kihúzott külföldre, egy másik barátom pedig befektette, és nagyon jól él. De csak hogy szemléltessem: Ebből vettem egy elég nagy értékű autót magamnak, és örököltem egy óriási házat az egyik külsőbb kerület kertvárosi részén, és ebből a pénzből húztak fel rá még egy tetőteret, meg a házhoz még lett egy utcafronti két beállós garázs építve. Belül pedig tip-top megcsinálva, nem akarták elhinni, hogy ez egy 60 éves ház. A konyhában van egy rész, ahol a natúr tégláig leszedtük a vakolatot, ami azt szemlélteti hogy a ház nem mostanában készült Ytongból, vagy egyéb cuccból, ez még téglából van. (Jó, a másik emelet már azzal lett ráhúzva :P)
2013. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 feco8888 válasza:

Es hanyan csinaltatok 3-4en kb annyi veheto ki

Akkor jo sokszor fordultatok a kakionnal nem 100autot megkozeliti ?

2016. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!