Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mi a véleménye a fogyasz...

Kinek mi a véleménye a fogyasztáscsökkentőkről?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Átverés mind.
2013. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
az a véleményem, hogy az összes ilyen undorító patkányt ki kéne végezni, akik a másik kárára akarnak meggazdagodni
2013. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

ezek az ég világon semmit se érnek, örülhetsz ha nem megy tönkre a kocsid


egy fogyasztás csökkentő működik: ha kevésbé nyomod a gázt


(vagy ne használd az autót :DD )

2013. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezek ugyan annyi értelmük van mint a mágneses térdtapasznak meg az ilyen okosságoknak. Mind-mind csak akkor működik ha hiszel benne.
2013. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Baromság
2013. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha minőségi üzemanyagot tankolsz, akkor talán csökken valamennyit a fogyasztás. Kb itt ki is merült a kémiai fogyasztáscsökkentés lehetősége.
2013. nov. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Chip tuning tud fogyasztáscsökkenést eredményezni.

Meg még pár dolog (tiszta légszűrő, kemény kerekek, ilyesmik). Minden más a vezetési stíluson múlik.

2013. nov. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

No meg az időjáráson. Lehet jó hypermiler az ember, esélytelen egy viharos erejű szembe- vagy oldalszéllel s esővel a hidegben...

Ha pedig technikázik az ember, sokat számít a domborzat is. S bizonyos körülmények lecsökkentik a technikázás lehetőségét... De elragadtattam magam, szoktam, ha az egyik kedvenc témámról van szó.


Az én motoromnak az áttételhosszabbítás tett jót. Azóta se értem, alig változott és sokkal jobban fogyaszt, s még a nagyobb sebesség se hozza zavarba fogyasztásilag, mint rég. Misztikus dolgok ezek.


Adalékokban nem hiszek egy szikrát sem. Még az sem szokott számítani, hogy hol tankolok (a tipikus szép idős túratankjaim nagyon egyformák, észreveszek 1 deci eltérést is).

2013. nov. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dr. Livin mágneses térdpántja a kivétel. No nem a mágnes miatt... hanem mert az egy igazi ortopédiai eszköz, úgy hívják, hogy patella pánt, és az az elve, hogy a térdszalagokra gyakorolt nyomással az izület terhelését egy másik pontra húzza, és így a korábbi, fájós pont tud regenerálódni. Nekem az orvos is írt fel ilyet, mágnes nélkül persze, kiváltottam a patikában, és meggyógyultam.

De a fogyasztáscsökkentők tényleg mind szar hülyeségek. Az elégetett üzemanyag kb 2/3 része hulladékhőként távozik a hűtőrendszeren, kipufogón keresztül, ezen semmit sem lehet csökkenteni, a madarék 1/3 pedig vezetési stílus, légellenállás, gumitapadás stb.

Ha fogyasztást akarsz csökkenteni, használj jó olajakat és olyan keskeny gumit, amilyet csak be tudsz szerezni. 70-nél gyorsabban sose menjél, és úgy általában tartsd be a sebességhatárokat, mert azokhoz vannak a lámpasorok beállítva, ha szabályosan közlekedsz, akkor minden zöld, mire odaérsz. Lejtőn lefele üresben guruljál, a motort olyan kis fordulatszámokon járasd, amennyire csak lehet, és ha utolérsz egy sárga buszt vagy ifát, ne előzd meg, hanem állj be a szélárnyékába! Természetesen minden extrát is kapcsolj ki, a pótfűtést, klímát, hangos zenét felejtsd el örökre! Ha mindent így teszel, akkor talán le tudsz faragni fél litert is. A csodaszerek viszont nem érnek semmit.

2013. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!