Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől áll le/rángat néha az...

Mitől áll le/rángat néha az autóm? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

1 hete vettem autókereskedésben egy használt benzines Opel Vectra B 16V 2.0 CDX, mentem vele 3-4 próbakört tökéletesen működött, elsőre beindult a legnagyobb hidegben is, 2 napja kezdte azt csinálni hogy ahogy ráadom a gyújtást megvárom míg elalszanak a lámpák (ABS, stb) aztán ráindítok.


Felpörög a fordulatszám 1500-ig kb aztán le, és leáll, kb negyedik indítási próbálkozásra tudtam tartani gázadással a 2 ezres fordulatot, 3-4 percig tartottam elengedtem lefulladt, végül egy idő után beállt az alapjárat elindultam vele és elég szakaszos volt a gáz szóval így gondolt egyet és rántott egyet hirtelen az autón és úgy kezdett el húzni, ha felengedtem a gázt menet közben fulladt le párszor, ilyenkor elindulás után gázadásra folyamatosan rángat az autó amíg el nem érem legalább a 2 ezres fordulatot, Check engine folyamatosan világít gyújtásnál, menet közben néha néha bevillan rövid időkre, akad olyan is hogy végig.. mi lehet a probléma? Ismerőseim lambda szonda vagy hőgombára gyanakodtam, gondoltam megkérdem tőletek is ti mit gondoltok erről! köszönöm a válaszokat előre is!



2013. nov. 13. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lambdaszonda, vagy ECU hiba a legvalószínűbb.
2013. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
azok is lehetnek de nem feltétlen. vidd olyanhoz aki ért hozzá és olvas egy hibakódot.
2013. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem az alapjárati motroddal lesz valami.Az egyik ismerősömnek is ez volt a problémája.neki ccserélni kellett
2013. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Néha teljesen tökéletesen működik az alapjárat, mint ha semmi baja nem lenne, viszont a fogyasztás kegyetlen nagyra nőtt, megevett majdnem 15 liter benzint 30 kilóméteren, írják sok helyen hogy a lambdaszonda rossz működése miatt lehet ez.
2013. nov. 15. 15:46
 5/5 anonim válasza:

Nekünk akkor jött ez elő amikor hidegebb idők voltak és valószínű hogy nem melegedett fel a motor. Indításkor felbőgött kb 1500 as fordulatig ahogy te is írtad majd leesett és leállt.szerencsére a fogyasztással nem volt bajunk.Az alapjárati motor ki lett cserélve és most minden jó.


Remélem segítettem. :)

2013. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!