Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy gyári 51-es endurom....

Benczebalazs kérdése:

Van egy gyári 51-es endurom. Szeretnék egy kicsit tuningolni rajta hogy nagyobb teljesítmény és gyorsabb legyen. Karbira gondoltam, Amal vagy a Bing lenne jobb?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok a dolgokban ezért kéne egy kis segítség. egyébként kb fél éve lett fejújítva bejáratva 50 henger stb

2013. nov. 13. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Add el a simót és vegyél egy másik motort!

Ha nem tuningolod akkor is szétszalad a ménes nem sok idő alatt belőle, nem beszélve ha piszkálod a lelkét!

2013. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na, akkor még egyszer, de sajnos tartok tőle, hogy még mindig nem utoljára: a motort nem karburátorcserével tuningoljuk. Ha a gyári karbit be lehet állítani úgy, hogy működjön vele a motor, akkor nem kell lecserélni.

A karbit a kész motorhoz kell kiválasztani és hangolni, nem úgy működik a dolog, hogy felhajítod a nagyobb torkú Amalt vagy Binget, azt' egyből 120-at megy a Simson, mert a szomszéd Peti gyerek azt mondta. A gyári BVF 16N1 vagy 16N3 karbinál jobbat nem találsz, a nagyobb torkú karbikhoz nagyobb vezérlési szögek, többet pörgő motor kell.

2013. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a bátyámtol vettem át és az előző tulaj crossozásra használta nem az eredeti kipufogó van rajta tirisztoros gyujtással elég pörgős a motor azért kérdeztem hogy lehet-e rajta kicsit tuningolni?
2013. nov. 14. 14:20
 4/4 anonim válasza:
Felfúratod 70 cm3 (vagy veszel gyári 70 es hengert) megcsináltatod 4 felölősre a hengert és akkor bele lehet tenni a 19N es karbit( vagy kicseréled a régibben a fúvókákat vagy felfuratod) csináltatsz 70 cm3 simsonra rezonátoros kipufogót.(amitől ércesebb hangja lesz) 90 fölött 1 picivel lesz a végsebessége. max 40ezerből megvan (ha új karbit meg hengert veszel)
2013. nov. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!