Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor megvetted Életed első...

Amikor megvetted Életed első OBD csatlakozós autóját Te is nagyra tartottad magad, hogy az autódat már fel lehet kötni számítógépre is?

Figyelt kérdés
Korábban sokan álmodoztak erről.
2013. nov. 14. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt, egyre jobban tetszenek a régebbi típusok. Persze azért sokszor segít az OBD.
2013. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem én terveztem meg a ezt a kommunikációs szabványt, nem én írtam a motorelektronika programját, nem én írtam a kiolvasó szoftvert a számítógépre, miért is kellett volna magamat többnek érezni? Ha veszek egy mosógépet, amit már mikroprocesszor vezérel, attól is érezzem magam többnek?

Már 95-ben is örültem neki, hogy van ilyen csatlakozója, főleg hogy tudtam, melyik két lábat kell összekötni, hogy kivillogtassa a hibakódokat, ha kigyulladt a CheckEngine lámpa. Most is örülök, hogy a mostani kocsihoz az ebayen fillérekért vehettem olyan bluetooth interfészt, amire rá tudok csatlakozni laptoppal (vagy okostelefonnal, ha lenne), és a hibakódoktól kezdve az előgyújtás pillanatnyi értékéig, pontos vízhőmérséklettől az üzemanyagfogyasztásig mindent megnézhetek. Örülök neki, de nem tartom magam nagyra.

2013. nov. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megvettem, nem is tudtam róla, hogy van benne ilyen. Kábé egy év után tudtam meg, mikor légtömegmérő-szenzort kellett cserélni az autóban. Nem nagyobbnak éreztem magam, hanem könnyebbnek párezer forinttal.
2013. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam, hogy van benne. Csak később, amikor egy hiba miatt olvasták.

A mostanihoz nekem is van kábel+szoftver is. Még nem kellett használni, de sok dolgot megmutat

2013. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva bennem ez fel sem merült.
2013. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!