Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Útkereszteződésben az olyan...

Útkereszteződésben az olyan táblákat min pl a főútvonal, mindig ki kéne tenni?

Figyelt kérdés

Egy kereszteződésben (vagy akár parkolóból) kifordulok egy főútra, akkor nem kéne kitenni azonnal még a következő kereszteződés előtt, hogy főútvonal?


Vezetni tanulok, és faterom szerint nem normális dolog, hogy sokszor a kereszteződésekben a háromszöget meg nyolcszöget kell keresgélnem hátulról.


Úgy tapasztaltam, hogy sok helyen van az, hogy 2-3 vagy több kereszteződésenként egyszer van kitéve a főútvonal tábla.


Honnan kéne tudnom, hogy nekem végig elsőbbségem van és nem "szabad" lassítanom a kereszteződésekben?


Az már okés, hogy olyan helyen ahol villamos halad, az kb 99%, hogy magasabb rendű lesz azzal az úttal szemben ahol nincs villamos.


Faterom szerint a trolibusznak vonalak is hasonlóak, bár én ebben már nem tudok annyira bízni.


Egyszerűen úgy vagyok már lassan, hogy a vizsgára meg kell majd jegyeznem, hogy mely utakon van végig elsőbbségem, mert ha lassítok, akkor jön a hiszti, hogy miért lassítok hisz elsőbbségem van.


2013. nov. 14. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Hát hülye egy szabály, az biztos. Ha rajtam múlna megszüntetném az egyenrangú kereszteződést ebben a formában, inkább legyen 4 STOP-tábla mint Amerikában... De amúgy ha nincs táblád, akkor általában mehetsz, ritkák az egyenrangú kereszteződések.
2013. nov. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy minden egyértelműbb lenne ha rendesen lenne jelezve mindig, hogy kinek van elsőbbsége. Azzal is kibékülnék ha fel lenne festve mindenhol jól láthatóan. a felfestést nem tudja ellopni senki a táblával ellentétben.


A való életben majd persze bele fogok rázódni, csak most parás az egész, hogy ha majd vizsgára jutok, akkor ezt mind vágnom kellene...

2013. nov. 14. 23:22
 3/6 Dörmögő ***** válasza:
100%

Kedves 1-es.

Nem kötözködésből írom de ha kiteszel 4 stoptáblát attól még egyenrangú marad az az útkereszteződés.

A válaszra is válaszolva valóban körülményesebb benézni az utcába menet közben, de azért csinálták az elsőbbségadás táblákat ilyen alakúra hogy hátulról is egyértelműen felismerhető legyen. Biztonság szempontjából jobb ha a saját szemeddel látod a mellékutcában hogy valóban kint van-e az adott tábla, és nem tekergették vagy lopták el a vasárnap hajnalban hazafelé sétáló erőtől duzzadó jókedvű fiatalok.

2013. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem kötözködésből írom de ha kiteszel 4 stoptáblát attól még egyenrangú marad az az útkereszteződés. "


Tudod értelmezni az "ebben a formában" kifejezést?

2013. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem az a gond, hogy nem látom a háromszög táblát, hanem az, hogy ha kikanyarodom egy kereszteződésből egy útra, akkor nekem azonnal tudnom kéne, hogy az pl főút, és nem lassítgatnom a kereszteződésekben keresve a háromszög táblát hátulról. Ezzel pont azt a problémát hozom elő, hogy mögöttem hülyét kapnak az autósok akik tudják, hogy végig védett úton haladunk és nem értik mi a tökömért lassítok.
2013. nov. 16. 00:49
 6/6 Dörmögő ***** válasza:
Tényleg nem kötözködésből írtam. Amerikában lehet hogy azért van kint 4 stoptábla mert olyan a felfogásuk hogy még a mikróra is rá kell írni gyárilag hogy ne szárítsanak benne macskát (megtörtént eset, a macskatulajdonos pert nyert). Azt azért leszögezném hogy nem kis költség lenne mindenhová stoptáblákat kitenni. Az egyenrangú útkereszteződésből jóval több van mint azt sokan gondolnák, és ezeknek háromnegyede földutakon található a tanyák közt.
2013. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!