Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredeti vagy utángyártott?

Eredeti vagy utángyártott?

Figyelt kérdés
Autókarbantartás során az eredeti vagy az utángyártott alkatrészeket részesítitek előnyben? Gondolok most a fékbetétekre, lengéscsillapítóra, kupplungra, vezérműszíjra, vízpumpára stb.
2009. nov. 18. 02:18
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Elviszem szerelőműhelybe az autót, és a szerelőre bízom... Manapság ezeket a korszerű autókat már nem lehet úgy bütykölgetni otthon, mint a LADA-t anno 100 éve.
2009. nov. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki mennyit szán rá..mennyi pénze van.Én ki nem adok PL fékbetét garnitúrára 20 ezret csak azért mert azt mondják rá hogy ez "gyári".

A bárdinál/unix-nál 5 ezerért megveszem és 20 perc alatt kicserélem. Ennek is elfogadható a minősége,hisz nem kerülhetne forgalomba.

Az "ilyen-olyan tutiii gyári minőség" ......marketing duma.., ugyanezektől a beszállítoktól veszik meg az autógyárak is az alkatrészeket.

2009. nov. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Én gyárit tetetnék bele, de nincs....... Az én gépsárkányom 91-es gyártmányú limitált szériás gép és nem hogy gyári, még után gyártott cuccot sem nagyon kapok hozzá. Már 1 éve keresek első lököst, de sehol sincs.
2009. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy a nagy márkanevek nem mindig nyújtják azt a minőséget, amit elvárnál tőlük.

Nekem egy '96-os mondeom van, de vezérműszíjból és görgőböl gyárit kapott, viszont a többi kopó alkatrész amit cserélni kellett, vagy cserélni kell majd, abból nem veszek gyárit, van egy megbízható bolt, akik mindig vázolják a lehetőségeket, ár/érték arányban, elhiszem nekik amit mondanak, sokat segítettek már és sokat is spóroltak nekem :) és az autó megbízhatóan működik!

2009. nov. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
10:02-es vagyok és a 04:38-assal értek egyet :)
2009. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szervizek kihasználják, hogy megbízol bennük. Az egyik ismerősöm elvitte a szerelőhöz a kocsit és teljesen rábízta. Meg is kapta a számlát... de mivel 9 éves autóről van szó, szerintem a szerelő nem eredeti alkatrészeket használt, sőt azt is elképzelhetőnek tartom, hogy bontókban "guberált".

Én úgy lennék vele, hogy eredeti alkatrészek vennék, ha indokolt és úgy vinném a szerelőhöz. Persze ez utánajárással jár, de anyagilag megéri. Ha egy gumicsíkról vagy sárfogógumiról lenne szó, jó lenne az utángyárott is.

2009. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

féktárcsa, fékbetét gyári, vízpumpa gyári, a kipuff pedig utángyártott.

Féktárcsa és fékbetét miatt épp azért vettem gyárit, mert ha balesetem van akkor azt olvassák róla h GYÁRI alkatrész van benne nem pedig valami más.

2009. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 10 éves Opelom van,ennyi idős autóba feleslegesnek tartom a drága gyári alkatrészt megvenni,utángyártottat veszek.Nem a legolcsóbbat közepes árfekvésűt v amit a haverom ajánl.Ő is építi be mivel szerelő a szakmája.
2009. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
én alkatrész kereskedelemben dolgozom és megvan hogy mi az amiből érdemes gyárit berakni(általában a futóműalkatrészek ilyenek) és mi az amiből érdemes identikusat(gyári beszállító saját márkás terméke, pl sachs vagy luk) általában ezek jóval olcsóbbak, pl féktárcsa zimmermann 14ezer az egy pár, és 50ezer gyáriban, a minőségben viszont nincs ekkora különbség, nyugodtan be lehet tenni a 14ezreset. vízpumpára, vezérműszíjra szintén ez érvényes.
2009. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hát nem tudom, hogy sokkal olcsóbb -e pl a sachs mint a gyári. Pl gázos lengés csillapítóból Astrához a gyári 28.000 körül van a sachs 24-27 között. Ilyen esetben már lehet sokan a gyári mellett döntenek. De ez az én véleményem.
2010. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!