Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automataváltós autótulajok!...

Automataváltós autótulajok! Mennyire ront a vezetési élményen az, hogy nem kéziváltós?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 18:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

az automatást sokkal jobb vezetni,mint a kéziváltóst,

kérdezz meg egy nőt,azok is utálják a kuplungot,meg a sebváltót,

2013. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%

Hát a vezetési élményen, mint fogalmon sokat tud rontani, ha a hagyományos hidrodinamikus autómatákat vesszük alapul, ami az utcai autók többségében van.

Ezek kényelemre vannak hangolva, lassan váltanak, sokat csúsztatják a kuplungot, de pont ez a lényegük, én imádom, ha az ember fáradt leveszi a terhet rólad.

Persze lehet sportosan hajtani az automatát is, de nem akkora élmény a bőgő motor, meg a lassú kapcsolás, és a sebességérzet sem olyan.

De egy 400+ lóerős benzines autóban már érdemesebb az automatát venni, mert ott meg már a kézi lenne hátrányban, viszont aki ilyen erős kocsikat gyárt, pl BMW, Ferrari, stb, azoknak elég gyors váltójuk van.

Az E60 M5 7 sebességes szekvenciális váltója is akkorát ránt hogy besz@rsz.

2013. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Akinek automatája van, az jellemzően elfogult. Nem úgy van, mint mondjuk az USA-ban, ahol ha csak úgy kinézel egy autót, akkor nagy eséllyel automata lesz...

Szóval ha őket kérdezed, akkor azt fogják mondani, hogy csak jobb. :)


Van aki szeret váltani, van aki nem. Szerintem sportosabban és spórolósabban is használható a kézi váltó. Természetesen az elmúlt évek tanulékony automatái már sokkal jobbak, mint a 20-30 évesek amik csak egy adott fordulatnál tudtak pl. felkapcsolni; illetve a kézi üzemmódban is használható berendezések egy érdekes átmenet a kettő között - de én maradnék a hagyományosnál mert szeretek lényegében közvetlenül beleavatkozni a hajtásba, még ha már jobb gyorsulást is tud produkálni egy-egy duplakuplungos automata.

2013. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy nőnek sok a pedál mert csak két lábuk van és három pedál.Nekünk férfiaknak nincs ilyen gondunk mert ott a harmadik lábunk középen.:)
2013. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem egy automata váltós kocsi olyan, mint egy dodzsem. Gyerekként jó móka, de felnőttként semmi élvezetes nincs benne.
2013. nov. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Utsó: Azért őszintén remélem nem a szerszámoddal fékezel!:DD

Nekem két autóm van, egy automata Audi, és egy kézi váltós Mitsubishi Pajero. Az automata váltó kicsit jobban bejön, pedig jobbára kézi váltós autóim voltak, most lett egy automata. Van egy ismerősöm, akinek egy automata autója van, és megkértük, hogy vigyen minket haza. Egyszerűen nem bírt elindulni a manuális Pajeroval, folyton lefulladt, amikor meg végre elindultunk, mindig elfelejtett váltani. Szóval pár ember eléggé ellustul tőle.

2013. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

kényelmesebb, de a vezetés élményén szerintem sokat ront.


érdekesség: Lewis Hamilton a személyre szabott Pagani Zondáját direkt kéziváltóval kérte.

2013. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem mindenki a vezetési élményt kergeti, az automatát sokkal kényelmesebb vezetni, főleg ha városban is járkálsz, a franc se akarna egész úton kuplungot taposni meg keverni a levest. :) Tény, nem ad túl sok vezetési élményt, de kényelem szempontjából sokkal jobb. Öreg korában meg az embert már nem érdekli a vezetési élvezet. :)
2013. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
De a legjobb: A kormányváltós autó.
2013. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
És a legeslegjobb, a kormányváltós automata :) 20 évesen utáltam az automatát, pedig akkor még ritka volt itthon és menőnek számított. Most így 50 felé közeledvén, már nem igazán érdekel a vezetési élmény, inkább csak az, hogy kényelmesen eljussak a célomhoz, ezért az automatát választanám.
2013. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!