Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet benne valami? Mennyire...

Lehet benne valami? Mennyire füstölhet a kerék, nem gyulladhat esetleg ki?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, ha a meghajtott kerekeket gázolajjal bekenjük kicsit, akkor azt kis fordulatszámmal is jól lehet füstöltetni. Nem úgy gondolom hogy meglocsoljuk gázolajjal, hanem épphogy egy keveset rátenni.

#gumifüstölés #kerékfüstölés
2013. nov. 15. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki nem fog gyulladni én úgy tudom. Az Állítólagban már tesztelték ezt a mítoszt és nekik semmilyen környezetben nem jött össze. Persze attól még megtörténhet, de én úgy tudom, hogy nem!
2013. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez az urban legend a draggerektől ered. Ott t.i. az ún. burnout-nál (kiégetés, a gumi melegítését szolgálja) vannak akik a sugárhajtómű kategóriában egyszerűen leöntik a kereket benzinnel és meggyújtják, így állnak rajthoz. Mondjuk ott 400 méter a kerék élettartama, de ennél a kategóriánál már pénz nem számít. (4 másodperc körül futják a negyedmérföldet!) Normális esetben nem tudod meggyújtani, annyira a gumi nem melegszik meg. De szerintem vegyél egy normális autót, vagy motort a kocsidba, ami tekeri trükkök nélkül... látványosabb!


A leglátványosabb autós jelenet amit láttam - Cadillac Eldorado, frontos, földút. Gyerek megállt, benyomta a kéziféket (pedálos) és sebességben hagyta, majd lelépett a fékről... a 7.3 Big Block kúszónyomatéka (automata) elkezdte egy helyben forgatni a kereket, szép lassan elásva az autót... na ezt nem überelte még senki, pedig lassan 25 éve, hogy láttam.

2013. nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!