Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kavicsfelverődés ti mit tennétek?

Kavicsfelverődés ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kb 6hónapja esett át az autóm teljes lakatoláson,és fényezésen.Azóta így néz ki a küszöb eleje mindkét oldalon az első kerekeknél.Szerintetek ezt gariba meg kell csinálják?

Miért verődhetett le? Volt már másik autóm is amin nem volt semilyen műanyag boritás,és évek multán sem látszott leverődés. Létezik ide valami boritás,ami normálisan néz ki?

A karosszériásnak nem kellett volna ,hogy felhivja a figyelmem,hogy ott le fog verődni,ha nem teszünk oda semmit?

[link]


2013. nov. 17. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt garanciában? Ez az apró kavicsoktól van - biztos hogy nem fújják újra ingyen. Maximum akkor reklamálhatnál, ha amikor odavitted volt rajta burkolat, ő/ők meg nem tették vissza a munka befejezése után.


Normális borítás nem nagyon van, az adott típushoz lehet megpróbálni keresni valami sárfogót - amihez van gyári az elfogadhatóan szokott kinézni. Az enyémen is ugyanilyen sérülések vannak, mert földúton kellett mennem napi 2*500 m-t az előző munkahelyemre - én még nem fújattam újra, de utána biztosan kap valami műanyag burkolatot.


Igazság szerint a festés annyi mindentől megsérülhet, hogy a fényező adhatna egy kétoldalas listát ami kárt fog benne tenni. Pl. a körmök megkarcolják a kilincsnél, a motorháztetőre felverik az előtted menők a kavicsot, a kefés mosótól apró karcok lesznek rajta, ilyenek...

Annyit lehet tanácsolni, hogy kavicsos részeken lassabban tessék vezetni.

2013. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egészen értek egyet! 400ezret hagytam a festőnél,amiért még egy ilyen kocsit vehettem volna,Ez egy golf 3 egyébként.6 hónapra rá ilyen dolog van szóval a minimum az,hogy felhívja erre a figyelmemet szerintem,és akkor nem reklamálhatok,ha nem ugy járok el ahogy mondta. Volt egy vectrám is aminek semmi védőműanyagja nem volt,14éves volt amikor eladtam,és nyoma sem volt ilyen kavicsleverődésnek.
2013. nov. 17. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de ha te 400 ezret fizettél kocsi festéséért, akkor jól átvertek. Mi került ezen ennyibe?


Amúgy meg nemigen tudsz reklamálni, kavicsfelverődés simán csinál ilyet. Jártál kavicsos úton vele rendszeresen?

Miért kéne felhívnia a figyelmedet ilyesmire? Mi köze neki ahhoz, hogy hogyan használod a kocsidat?

Akkor reklamálhatnál garin belül, hogy ha pattogna le a festék magától, jönne le a lakk, vagy hibás lenne a szín, esetleg sok szennyeződés lenne a fényezésben, és hasonlók.


Egyébként biztos vagyok benne, hogy az említett Opel-ed gyári festésére gondolsz akkor, amikor arra gondolsz, hogy azzal nem volt ilyen gond. Az ok egyszerű: egy újrafényezett felület sose lesz olyan tartós, mint a gyári festés.


Nemhiába szoktak "lefegőt" tenni előre és hátra is. Védi a sarkot, sőt, a küszöböt is. Nekem az első dolgok között volt a kocsim megvétele után előre is rakni. Gyári nem volt hozzá, de szinte bármelyiket fel lehet tenni. Nekem egy Polo-m van, és egy Clio első lefegői vannak fenn. Szóval ezt ajánlom neked is, kell az a kocsira.


A másik megoldás még az lehet, ha beszerzel GTI szélesítéseket rá. Az is védi ezt a sarkot. Így néz ki: [link]

2013. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

400e egy G3 lakatolásáért meg fényezéséért? Hát annyiért veszel komplettet papírokkal...

Ráadásul nem is tűnik valami eszeveszetten drága metál vagy gyöngyháznak, csak sima piros.


Nem szól, mert feltételezi hogy tudod.

Ezen a helyzeten annyit lehetne javítani, hogy rücsit (megkötés után is rugalmasabb, a fizikai behatásoknak jobban ellenálló, alvázvédő szerű anyagot fújni a küszöbre - de annak a felülete nem lesz sík, hanem rücskös marad.


Felül a sima fényezés, alatt a rücsizett felület:


[link]

2013. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég kakinak néz ki ez a fényezés, szerintem reklamálj, és magyar módra fenyegetőzz.
2013. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

100ezer volt a lakatolás,és 300 a festés fényezés. Az egész autó le lett fujva,kihegesztve stb.Teljesen mindegy milyen autót festenek,egy 100ezres autó átfestése ugyanannyiba kerül,mint egy 3milliosé. De most itt nem erről van szó,hanem hogy nem fél évet kellene kibirni a dolognak. Szép az autó egyébként,csak ez,meg egy két kisebb hiba van,amit ugy érzek,hogy ki kéne javitsanak gariban.Itt a kocsi egészében: festés előtt:

[link]


és után:

[link]

2013. nov. 17. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Továbbra se értem, mi volt ezen 400e ft.
2013. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!