Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyárilag a Simson s 51B...

Gyárilag a Simson s 51B kilométerórájában milyen visszajelzők/háttérvilágítás volt?

Figyelt kérdés
Az enyém 1984-es s51B 1-3 gyártmány, most restaurálom, és szeretném tudni, hogy milyen visszajelzők voltak benne, illetve hogyan kell azokat bekötni? hallottam már olyat is, hogy indexvisszajelző volt benne, de országúti fény visszajelzőről is hallottam, akkor most melyik volt benne ténylegesen, és hogyan kell bekötni?

2013. nov. 18. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyári órában egyetlen kék visszajelző volt az óra tetején, ez a távolsági fényt jelezte. Az irányjelzőnek az akkori B-ken nem volt visszajelzője, az csak a fordulatszámmérős gépeken jelent meg. Az irányjelző működését ugyanis maga a lámpa jelezte a vezetőnek: az első irányjelzők burája nagyobb volt a lámpatestnél, a felül található "fülön" lehetett látni, ha működött a lámpa. Éjszaka még csak-csak összejött a dolog, de nappal alig volt látható a villogás (és arról most ne is beszéljünk, mennyire célszerű dolog közlekedés közben a saját irányjelzőnket nézegetni).
2013. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és háttérvilágítás volt hogy sötétben is lehessen látni a számokat az órán?
2013. nov. 19. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy háttérvilágítás csak a 80km/h órákon volt.

A Star Schwalbe.

[link]

De én mentem sötétbe a Simsonnal és az a kis kék fény jobb volt mint ha nem világított volna semmi. Úgy is 40-60 km/h között megy a Simson és pont azt a részt világítja meg egy kicsit.

2013. nov. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem volt rajta háttérvilágítás, mert a kapcsolási rajzon is bevan jelölve elvileg
2013. nov. 20. 18:22
 6/6 anonim ***** válasza:

A 100-as óra lapja alu azt nem világítja át semmi.

Most szedtem szét az enyimet.

2013. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!