Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel lehet a legjobban...

Mivel lehet a legjobban tisztítani az autó ülést? (foltos) kárpitra is jó lenne valami! Közssz a tippeket előre is

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 18:32
 1/5 Sinead ***** válasza:

Én a hétvégén ilyen( [link] ) Vanish kárpittisztítóval estem neki egy Suzuki összes ülésének és ajtókárpitjainak, a kosz 95 százalékát kiszedte. Elég keményen benne volt már évek óta, rá kell jönni a tisztítás technikájára.

Nem találtam a flakonon keverési arányt, így kb az 1/4-ét belenyomtam kb 4-5 liter jó forró vízbe. Puha nem dörzsis akár mosogatószivaccsal felhabosítottam, kinyomtam a szivacsból a vizet, és a habot kellett beledolgozni a kárpitba. Ha nagyon durván koszos, akkor sok habot dolgozz bele és a szivaccsal sikáld a kárpitot. Célszerű a bal elsővel kezdeni, hogy ha menni kell, legalább a sofőr ülés megszáradjon. Ilyen hűvös időben valószínű hogy kell 1 nap a teljes száradáshoz, de megéri.

Ne használj kefét, vagy durva szivacsot mert rondább lesz mire végzel.

2013. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Vanish termékek beváltak.
2013. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dörmögő ***** válasza:
Takarítógép+kárpittisztító a legjobb. Én az itthoni vizes porszívóval szoktam.
2013. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a régi kocsimnál (világoskék-fekete ülés) egyik tisztízószer/gép kombináció sem volt az igazi. Aztán feladtam, és elvittem kárpittisztítóhoz. Igaz...mocskos drága, de olyan volt utána, mintha új lenne.
2013. nov. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dörmögő ***** válasza:
Én mikor megvettem a használt autót akkor teljesen kitakarítottam a kárpitokat az itthoni takarítógéppel. Mivel rendesen fekete volt a gép által a kárpitból kiszívott víz az elején így sikeresnek könyveltem el a tisztítást.☺
2013. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!