Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kössem le a külön olajzót?

Hogyan kössem le a külön olajzót?

Figyelt kérdés

Van egy Suzuki Tsr 125ccm motorom!

Leszeretném kötni a külön olajzását és 1:30ba keverni!

De nem tudom hogy hogy kell lekötni !


Kérlek segítsetek!


2013. nov. 19. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
kiakasztod a bowdent...
2013. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Karbira megy rá egy vékonyabb vezeték (vékonyabb mint a benzincső)az az olaj,azt visszaköveted a pumpáig és leszeded a másik csövet is ami oda nyomja be az olajat,elméletileg lehet ezeken állítani hogy több olajat toljon de ilyenekkel én nem kísérleteznék!

Szóval ha magadnak akarod bekeverni az olajat akkor javasolt mennyiség az 1:50-be ez még bejáratáshoz is megteszi bőven,ha pedig bejáratni akarod a gépet akkor ez a keverék megteszi,viszont a súbertűt akad középre vagy annál feljebb bejáratási időbe,ez biztosítja hogy hogy többet kapjon a gép,tehát olajban is dúsabb .

Még valami:Ne olcsó teszkós olajakat használj,meg ásványit meg félszintetikusat.

Használj rendes szintetikus olajokat.Én pl repsolt szoktam venni egész jó áron az unixban(ha van kocsiforgalmid arra adnak kedvezményt ha csináltatsz ingyé kártyán náluk),vagy a lángautónál szoktam még venni mindkét helyen általában 3000Ft alatt megveszem a repsol olajat ami mondjuk jobb mint pl a castrol.

Mégvalami:A karbinál hagyj az olajzón egy darabka csövet hajtsd vissza majd gyorskötözővel szórítsad el ha a tankból kevered inkább.

2013. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Leszeded az oldaldeknit,majd a bovdent akaszd ki,ha ez megvan húzd le az olajcsövet,majd csavarj bele egy facsavart,vagy ahogy az elöttem író is írta,hajlítsd vissza,és gyorskötözővel kötözd meg :)
2013. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!