Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudom bezárni a bal...

Miért nem tudom bezárni a bal hátsó ajtót?

Figyelt kérdés

96-os Opel Vectra B, a központi zár a többi ajtót rendesen zárja de ezt az egyet nem, a gomb is sokkal lejjebb van mint lennie kéne, próbáltam lenyomni vagy felhúzni de nem történik semmi, próbáltam úgy hogy beülök kocsiba lenyomva tartom a gombot és úgy nyomom rá a központi zárat de ugyan az a hatás, meg se mozdul a gomb se fel se le.


Kép: [link]


Ahogy a baloldali képen látjátok, a többi ajtónál sokkal jobban fel van húzva, ennél meg ez a max, jobban nem lehet

lenyomva meg egészen lent van már mélyen


Mi lehet a probléma? Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. nov. 20. 09:56
 1/5 Dörmögő ***** válasza:
Le kellene venni az ajtókárpitot és vizuálisan is megvizsgálni a problémát.
2013. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pöcök ilyen állását 2 dolog okozhatja: Az egyik: Kiment a helyéről a zár mozgatópálcája

A másik: Eltört valamelyik műanyag rész, így a rudazat nem mozgatja.

De mivel a központi zár sem működik így esélyesebb hogy eltört a zárszerkezet záró része.


Ha van otthon pár alap szerszám akkor ess neki. Az ajtó kárpit leszedésére képeket/videókat találsz a neten dögivel. Gúgli a barátod.


Aztán ablak fel(ajtókárpitot többnyire könnyebb leszedni lehúzott ablakkal) és szemrevételezd a zárat.

2013. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Néha zárja, néha nem. most például bezárta, de most az az érdekes hogy nem nyílik, a gomb meg továbbra is lent van mozdulatlanul, szerszámok vannak csak nem hiszem hogy hozzámernék nyúlni mert nagyon bennem van hogy valamit rosszul csinálok, ha eltört valami körülbelül milyen árban mozog ennek a javítása?
2013. nov. 23. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy ajtókárpit leszerelésén nem igazán lehet elrontani...

Viszont ahhoz ki kell nyitni az ajtót. Ha sikerül ne zárd be, szedd le a kárpitit és nézd meg mi a hiba.

Ha megvan akkor írd le és majd írunk továbbiakat.


[link]

Ez a leírás alapján le tudod szedni az ablak tekerőjét. Az a legbonyolultabb része a dolognak.

Én nem kampóval hanem egy fémlemezzel szoktam csinálni, de azt mondják jó megoldás még hogy egy harisnyát teszel a tekerő mögé, végighúzva a rugó beleakad és ki tudod pattintani.

2013. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudod lol
2014. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!