Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyertyacsere Daewoo-ban? (23/L)

Gyertyacsere Daewoo-ban? (23/L)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mivel lány vagyok, ezért annyira nem értek az autókhoz :) Van egy kicsi Daewoo Tico sx-em. Sajnos az utóbbi 1 hónapba úgy vettem észre, hogy "romlik az állapota", először kicsit akadozott, majd mostanában folyamatosan akadozva megy, legalább egy 10 percig. A gyertyákra gyanakodok én is, meg édesapám is. Megbízott vele hogy vegyek bele gyertyát, valami olcsót, amíg haza nem tudok vele menni vidékre, addig bírja ki. Kérdésem hogy hogy lehetne ilyet beszerezni? Valamint hogyan lehet kicserélni? Nagyon nem akarom itt Pesten elvinni szervízbe, mert lefejnek.... Tudnátok nekem segíteni? Köszönöm szépen!

2013. nov. 21. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Autósboltban, mondjuk annyira olcsót nem érdemes, max 1000ft darabja és nem 500. Valami márkásabbat vegyél, NGK, Denso, Bosch. Gyertyakulcsot is kapsz a boltban.
2013. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
olcsót nem érdemes venni
2013. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lefejnek?

max 1000ft-ért kicserélik neked azt a 3 gyertyát bármelyik szerelőnél

2013. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a gyertyán spórolni, vicces, amikor a hamisítvány beadja a kulcsot, vagy éppen elcsöppen, és ottmaradsz az út szélén, vagy cserélhetsz hengert... Megéri azt az 500Ft-ot egy rendes Bosch gyertya.
2013. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megnézed milyen gyertya való bele-->autósbolt-->elmondod gyertya, kocsi típusát (ált. katalógusból megtudják mondani biztosra milyen gyertya kell bele, ha mégse tudnád meg)-->hazamész--> gyertya kiteker, kuka...új gyertya beteker--> Happy end
2013. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Napkiraly ***** válasza:

3 db NGK gyertya, kerül vagy 1500 ft-ba.

A ticoval két problémás lesz:

1. nehéz hozzáférni a gyertyához és jól meg van tekerve

Emiatt a klasszikus merkúros gyertyakulcsot nem ajánlom, nincs elég nyomaték és nem ér be.

2. Az 1-es hengernél megsérted az aluminiumcsövet, ami a meleg levegőt engedi be. Ezt vedd le a művelet előtt.

Asszem 21-es gyertyadugó és hosszú szár meg hajtókar kombóval szoktam cserélni. Ha jársz amerre én, ingyér is kicserélem

2013. dec. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm szépen a kedvességed :-) nem volt se gyertyakulcsom, se időm, így inkább rábíztam a szomszéd lányra, aki egy autószerelőnél dolgozik. Elvittem hozzá és 1,5 nap alatt kész lett, soron kívül :-) mint kiderült, nem volt rajta kézifék és bal hátul a munkahengert is ki kellett cserélni, szóval ráfért már a szervíz. Nem akartam rá sokat költeni, mert 1-2 hónap és lesz másik, csak bírja ki január végéig.


Köszi a válaszokat mindenkinek!

2013. dec. 7. 11:55
 8/8 anonim válasza:

Késik a válasz de nem bírom megállni,hogy ne commentáljam.

Mo - on szörnyű az alkatrészellátás ,minden kereskedő es szervíz meg akar gazdagodni - overnight - ahogy az angol mondja - egyetlen nap alatt.

Hozzá nem értők nyithatnak aútósboltot ,azokat aztán kérdezheted milyen gyertya kell a már listákról is lekerülő 20 éves Ticora.

Azt adja ami éppen készleten van és nem izgatja,ha be sem indúl a kocsid tőle vagy pár kilómeter utan besűl vagy beolvad a hengerfejbe.

Jobb ha anézel jónéhány web oldalt es inkább vársz míg kiszállítjak semmint pórúl járj!

2015. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!