Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Német rendszámú autó itthon?

Molotow kérdése:

Német rendszámú autó itthon?

Figyelt kérdés
Meg lehet legálisan kerülni a regisztrációs adót úgy, hogy a nővérem nevén van az autó ő neki kint van bejelentett munkája és lakcíme és én üzembentartóival itthon járkálok vele? Egyszóval itthon van az autó én itthon élek és dolgozom viszont német rendszámmal. Azt sem tudom hogy a biztosítást és a többi kötelező befizetést hova kell ilyenkor fizetni Németországba vagy itthon? Illetve ha neki megszűnik a viszonya és hazaköltözik akkor forgalomba lehet itthon helyezni gond nélkül? Hogy vannak ezek a dolgok?
2013. nov. 21. 18:09
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


A járművezető igazolhatja a járműhasználat jogszerűségét olyan okirattal, amely szerint a járművet rendszeres munkavégzéséhez kapta használatra annak külföldi üzembentartójától. A járművezetőnek mindössze olyan okiratra van szüksége, amelyben a külföldi üzembentartó kijelenti, hogy a járművezető a járművet rendszeres munkavégzéséhez kapta használatra. A jogszabály megfogalmazása alapján ilyen okiratot csak a jármű forgalmi engedélyébe bejegyzett külföldi üzembentartó állíthat ki, azt a jármű belföldi használója (pl. bérlője) nem jogosult kiállítani.


Tehát nekem igazolni kell ilyenkor hogy milyen munkavégzésre használom az autót? Vagy elég a rendőröknek annyi is hogy munkába járok vele, stb...??

2013. nov. 21. 18:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon életvitelszerűen élő személy nem használhat itthon külföldi rendszámos autót. A nővéred, mivel ő Németországban él és dolgozik, használhatná, de te nem. Az illetékeket természetesen a rendszámot kibocsátó országhoz kell fizetni.
2013. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!