Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectrám (A Vectra 2. 0i...

Opel Vectrám (A Vectra 2. 0i 1990-es) Automata váltója 2 hónapja rosszalkodik. Villog a hibajelző lámpa, és nem kapcsol jól, nem húz induláskor, a többi fokozatot 2-3-4 már elfogadhatóan kapcsolja, de érezni, hogy nem teljesen OK! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A 4. fokozat utáni direkt kapcsolat sem jön létre, ami országúti 90 fölötti tempónál többlet üzemanyag fogyasztást okoz. A hiba előtt 130-as tempónál autópályán 7 litert evett. Kiváló 2literes motor 6-8 e. km-enként benne is cseréltem az olajat.Vigyáztam rá, mert mozgássérült vagyok nem jó, ha nincs autóm.A váltóban 25-30 e.km-enként cseréltem az olajat, de a zűrőt nem tudtam cserélni a váltóban 7,5 év alatt- amióta nálam van- mert nem találtam a helyét. Olajat 25-30e.km-enként cseréltem benne. Mi lehet a baj? Szerkezeti rajzot tud valaki? Isuzu Japán váltó.
2009. nov. 19. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A váltóban a szűrőt csak úgy tudod cserélni ha leveszed a kartert,de ahhoz kell új tömítés is vagy paszta.ezt mindenképp cseréld ki,ha így sem jó akkor zsebbenyúlósabb lesz,rá lehetne tenni szépre is...
2009. nov. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Azonban az a baj, hogy nem találok rajta kartelt, és semmi megbontható deklit vagy effélét.

Amikor 7,5 éve megvettem, elvittem egy szerelő műhelybe, ahol sok automatával foglalkoztak már addig. Lecseréltettem a vezérmű szíjat és az összes ékszíjat, olajcsere a motorban és a váltóban. Szűrőt kerestek és ők sem találtak kívülről elérhetőt. Kérnék újabb segítséget! Majd holnap leolvasom a pontos típus számát a váltónak.Köszi még egyszer!

2009. nov. 20. 21:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnéztem ma a váltó típusszámát. Nagyon rosszul emlékeztem, mert nem Isuzu! Ami a Vectrámban van, az a szintén japán AISIN 50-40 DLE AF20 PA típusú váltó. Ennek az ismerője, vagy metszeti rajza kellene nekem mint segítség a hiba feltárására illetve orvoslásához.
2009. nov. 21. 21:00
 4/4 A kérdező kommentje:

KEDVES LÁTOGATÓK! Megoldottam a váltó problémámat, már jól üzemel.Véletlenül jöttem rá mi a baja. Ettől függetlenül, ha valaki tud róla sematikus, vagy metszeti rajzot, azt köszönettel venném, ha elküldené a regiszrált e-mail címemre: espirit@citromail.hu

Ismétlem a tipus jelzést: /AISIN 50-40 DLE AF20 PA /

Előre köszönöm!

Laci Miskolcrol

a regiszrált e-mail címemre: espirit@citromail.hu

2009. dec. 3. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!