Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet Daciát (pl....

Miért nem lehet Daciát (pl. Dustert) automata váltóval kapni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem is olyan rosszak már a Daciák, a Dustert kifejezetten jó autónak tartom (a Lada Niva modern utódja?), de nem értem, miért nem gyártják őket automatával, pedig Renault technika, meg lehetne oldani. Még a legkisebb KIA-hoz meg FIAT-okhoz is van automata, ami ma már szerintem alapkövetelmény kellene, hogy legyen, épp úgy, mint amerikában.
2013. nov. 23. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Mert az automata váltó egy trágya!!!!Amúgy meg azért mert ilyen olcsó az autó,maga a kivitelezés,összeszerelés,az ára,szóval nem hiszem hogy megérné nekik felárba kinálni automatával...
2013. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg is automatám van, pedig 15 éves, de többé kézi váltó nem kell, annyira jó. KIA Picantóba is lehet már automatát rendelni olyan 300 ezer körüli felárral, szerintem simán megérné. Automatán lefulladás, félreváltás, kapkodás, nem megy szét a kuplung, stb. Nem véletlen, hogy a legjobb sportautók többsége is automata vagy félautomata már.
2013. nov. 23. 23:43
 3/9 A kérdező kommentje:
*nincs lefulladás, ... stb
2013. nov. 23. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is automata váltós autóm van és imádom. Első autónak vettem, 3 és fél éve használom és nagyon szeretem. Én személy szerint gyűlölöm a manuális váltót. Kényelmetlen szar. A Duster-t pedig azért nem lehet kapni vele, mivel ez luxuscikk. Akinek luxus kell, vegyen Renault-t, mondják. Ha a Daciakat is lehetne automatával kapni, meg rendelni beléjük minden vackot, sokkal kevesebben vennének Renault-t. A Dacia az olcsó szegmens a szegényebb embereknek. Olyan mint akinek SEIKO karóra kell, de az neki drága, ezért megveszi a LORUS-t.
2013. nov. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert a Daciánál pont az árral akarnak versenyképesek lenni. Elsődleges náluk az árcsökkentés és alacsony szinten tartása. Ezért műszaki megoldások terén is próbálnak az egyszerűbb, olcsóbb megoldásra törekedni. Az automata váltó pedig költségesebb dolog a manuálishoz képest.

Látál pl már Logant, vagy akár Dustert kanyarkövető bixenon fényszóróval (nem a ködlámás ál-kanyarkövetés) panorámatetővel, és hasonló extrákkal? Mert én még nem és nyilván nem véletlenül.

2013. nov. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nem, tényleg nem láttam még olyan Daciát, amiben ezek bent lennének, de szerintem a felsorolt extrák más kategóriát képviselnek. Az automata váltó egy 73 éves találmány, szerintem alapkövetelmény, ugyanúgy, mint a szervokormány és a klíma. Hiába olcsó autó a Dacia, tudnia kéne. A KIA Picanto vagy Rio is hasonló árkategória, mégis lehet automatát rendelni belőle. Nem azt mondom hogy ne legyen kézi váltó, mert valaki azt szereti, csak mindenki választhasson.


Utolsó előtti:

Nekem is a mostani az első automata verdám, ráadásul a 3. autó amit életemben vezettem, és egyből beleszerettem az automatába, pedig azelőtt még próba szinten sem használtam ilyen autót.

2013. nov. 25. 00:36
 7/9 anonim ***** válasza:

De ez hasonló, mint ahogy a legtöbb autóban nem széria a hátsó elektromos ablak, vagy a hátsó tárcsafék.

Ezek sem kerülnének plusz százezerekbe, mégsem rakják bele. Igaz, felárért a legtöbb esetben rendelhető.

Hogy mért nem rendelhető a Daciahoz automata váltó... nem tudom. Ezek szerint kereslet lenne rá.

2013. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tévedés rendelhető autómata váltóval és digitális klimával is meg 2,0l benzin motorral csak ki kell menni Ukrajnába igaz csak Renault néven. Mivel a Renault Hungária határozza meg hogy magyarorszára milyen felszreltséggel érkezzen.
2013. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sport autókba nem azért van automata váltó mert nagyon jó,hanem mert képtelen lennél 10 másodperc alatt háromszor esetleg négyszer váltani és ott nagyon is fontos a pontos váltás,persze jó is az autómata csak eléggé buták még mert egy gyengébb autóba szerelik be nem látja hogy most hopp hegy jön vissza váltok eggyel hogy legyen nyomatékom,vagy hopp előttem megy egy 40 tonnás kamion megelőzöm de csak úgy ha vissza váltok másképp képtelen rá :)

Szóval van hova fejlődni mert én is úgy előzök hogy vissza váltok eggyel és adom neki de autómata erre képtelen.

Kamionokba pl kifejezetten utálják sokszor de ott megoldották félautomatával teház közbe tudsz avatkozni hogy pl vissza váltasz te magad a hegy előtt.

2014. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!