Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonosok! Tudnátok segíteni?...

Simsonosok! Tudnátok segíteni? (több kérdés, kicsit hosszú lett)

Figyelt kérdés

Nemrég tettem le a segédmotoros vizsgát, és a napokban tettem rövidebb utakat a motorommal, mely egy Kr51/2N Schwalbe. Igyekeztem nagyon vigyázni rá, mert 1981-es évjárata ellenére elég megkímélt állapotban volt.

Mivel a moci már tavasz óta megvan, és utoljára nyáron volt berúgva, az egész ott kezdődött, hogy nem lehetett megforgatni a motort. 3-asban előre-hátra toligálva, fémes sercegő hang kiséretében sikerült megmozgatni a dugattyút, és pár rúgás után már indítható is volt. (Helyesen jártam el?) Robogón vizsgáztam, és még kissé szokatlan a váltó: 1-esből felfelé kapcsolva általában átugorja az üres fokozatot, ez üzemszerű? Milyen jó tanácsokkal tudnátok ellátni a sebességváltóval kapcsolatban? A kipufogó végén a lerakódott (lefolyt) olajos trutyi mire utal?


2013. nov. 24. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:

a fémes recsegős hang nem tudom mire utal, érdemes lenne legalább a hengert lehúzni, megnézni mi a helyzet a dugóval, nem erőtlen a motor? vagy nem csörög-zörög?

Jók ezek a turbós blokkok, nekem is van egy 68-as sztárom, átépítés alatt, bele volt rohadva a dugó 20 év állás után 10k ból újra menetképes volt.

A többi tünet normális, a váltást majd megszokod.


Széles utat:)

2013. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a hosszú állástól picit berozsdásodott a henger és ezért fordult át nehezen.

A váltó úgy jó ahogy van. 1-esből ha felváltasz akkor át kell ugrania az üreset, kivéve ha nagyon finoman és csak picit húzod fel a váltókart. A trutymó keletkezése üzemszerű, mindnek ilyen.

2013. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"fémes sercegő hang kiséretében sikerült megmozgatni a dugattyút, és pár rúgás után már indítható is volt. (Helyesen jártam el?)"


Ha egy motorból fémes sercegő hangot hallasz, akkor az semmi jót nem jelent, ezért nem volt helyes az eljárás!

2013. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves 3. válaszoló! Előre-hátra mozgattam a gépet 3. fokozatban, míg egyre nagyobb és nagyobb utat tudott megtenni a dugattyú. Amikor már átfordult a főtengely, akkor gyújtás nélkül szivatót ráhúzva párszor "rárúgtam", hogy egy kis plusz kenést biztosítsak, majd ezek után indítottam be. Ha "csak" tényleg a rozsda volt az ok, akkor mekkora károsodást okozhattam a hengerben/dugattyúban?
2013. nov. 24. 19:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Le kéne venni a hengert és megnézni hogy milyen. Ha most nem serceg, ciripel akkor nagy baja nem lehet. Erő van benne?
2013. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen van benne erő, habár a végsebességeket nem tudom megmondani, mert a sebességmérő nem működik. Közepes gázon 3. fokozatban olyan 48-körül megy sík terepen (sebességkijelző táblán megjelent érték) Egyébként jól gyorsul, csak még ki kell tapasztalnom, hogyan váltsak biztosabban és gyorsabban. :)
2013. nov. 24. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor jó az úgy.
2013. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!