Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most adtam el a kocsimat....

Most adtam el a kocsimat. Tömegközlekedés mellett gondolkodok. Nektek melyik a jobb választás, autó, vagy tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Valahogy nem kellett már a kocsi, havi egy bevásárlásra használta, ezért pedig teljesen felesleges volt.

de mivel ha mennem kell vhova, ügyet intézni, vagy melózni, néha jó lenne.Most gondolkodok, hogy vegyik valami olcsó guruló négykerekűt, vagy inkább a tömegközlekedést válasszam.

az utóbbi mellett az szó h veszek egy bérletet, és egész hónapban annyit megyek vele, amennyit akarok, míg hátrány, h gyalogolni kell a megállókhoz, várni kell, időhöz köti az ember, sok emberrel osztozik, ugyanazon a téren, a buszon belül.

Autónál hátrány a fenntartási költség(biztosítás, szervizköltség, ami csak mind azért van, mert van egy autós, és a tankolás, ami ugye a közlekedéshez kell).

előny, h oda mész és akkor, amikor szeretnéd, kivéve ha nem a dugóban ülsz reggel.

Nektek melyik jön be?



2013. nov. 27. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak Bp-en belül közlekedik az ember, akkor tömegközlekedés, amúgy autó.

Költségesebb az autó, csak akkor éri meg, ha ki is használod.

2013. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt nincs tömegközlekedés (illetve bő 4 km-t kell gyalogolni hozzá és napi pár busz van), viszont a házhoz nem lehet feljönni motorral, ha leesik egy hópihe (ha sok esik le, akkor normál autóval se, még a szomszéd utcába se, de ez más kérdés) s a házhoz folyton veszünk valami nagyobbacska tárgyat, amit még motorral sem tudunk elhozni s a komolyabb bevásárlásoknál sem korlátoz a motor hátsó dobozának a mérete... Nekünk nagyon, nagyon megéri az autó. Van még fejenként egy motor, egy bicikli és 2 láb. Szuper. A legközelebbi bolt 5 km-re van, szükség van az utóbbiakra is, ilyen kis távolságért nem indítunk be benzinmotort.

Nagyon sokat tömegközlekedtem fiatal koromban, kellőképpen megutáltam ahhoz, hogy elég nagy ívben kerüljem. Télen főleg borzalmas, állok a buszon, leveszem a kabátom, a pulóverem, fogom mindkettőt a kezemben s még mindig majd' megsülök... A várakozás is zavar. Budapesten akkor is gyalogoltam munkába, amikor ez napi 3 órát jelentett (a 2 még pont tökéletes, 3 már sok), igaz, ott sem volt jó a tömegközlekedés, jó helyen laktam, fönt egy hegyen :D

2013. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aHermann ***** válasza:

Szia!

Az tény, hogy kényelmesebb az autó, de, hogy valóban szükség van-e rá, mérlegelni kell sok mindent.

Ha néha használnád csak ki, akkor nem biztos, hogy megéri fenntartani. A havi egy bevásárlást el lehet intézni több kisebb részletben, vagy betársulni a szülőkhöz, rokonhoz, baráthoz. Ha a tömegközlekedéssel gyorsan elérheted a célod, akkor sem rossz. Nem kell a dugóban állni, horror árért parkolóhelyet vadászni, stb.

Ha egyedül vagy, vagy még csak ketten vagytok, akkor még nem létkérdés. Gyerekkel már jól fog jönni (pl. sok a cucc, ha éjszaka kell ügyeletre vinni, stb.).

Nekünk van kocsink, sokat gondolkodtunk rajta, hogy legyen-e. A melóhelyeink tömegközlekedéssel való elérése volt a döntőérv (kocsival 35 perc - dugóban 1h/út, míg tömegközlekedve kb. 1,5h/út - 3X átszállni és nem számoltam a dugót/járatkimaradást).

Most már van két kicsi gyerkőc is, így a kocsival való kimozdulás egyszerűbb.

2013. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.

Bp-n belül az esetek kb. 80%-ban gyorsabb, olcsóbb a tömegközlekedés.

Vidéken megéri a kocsi, mert egyik vidéki városban sincs vállalhatatlan forgalom.

2013. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Városban egyedül a legnagyobb pazarlás a személyautó. Inkább kerékpár vagy motorkerékpár. Vagy alapíts családot és akkor jobban megéri majd kihasználni az autót.
2013. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!