Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gázpedál elektronika mire jó?

A gázpedál elektronika mire jó?

Figyelt kérdés

Mi célt szolgál az autóban ?

Mi lesz jobb/ más ?



2013. nov. 27. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

ez egy jó dolog,

már nem egy bowdennal rugdossuk a porlasztót,hanem a lábunkkal csak egy hangerő szabályzó szerűséget nyomkodunk,

ebből kábelon jut el a motorhoz a kérés,és ott egy pici villanymotor húzza rá a gázt,

sok előnye van, csak egyet írok ide,pl dízelnél adhatsz te akármekkora gázt,max mindig csak annyit fog átengedni a gázpedálelektronika,hogy még épp ne jöjjön ki korom a kipufogóból,

2013. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam...

Azt tudom, hogy milyen az elektromos gézpedál.

De itt egy külön kütyüre gondoltam.

De azóta megtaláltam mi az :


A legtöbb 2000 utáni autó elektromos gázpedállal szerelt. A gázpedál elektronika egy olyan elektromos készülék, amit a gázpedálkonzol és az ehhez tartozó csatlakozó közé kell erősíteni. Beszerelése egyszerű és nem avatkozik bele az autó elektromos rendszerébe, így az autó garanciáját sem befolyásolja. Azt a reakcióidő késedelmet, amelyet az elektromos gázpedál okoz, teljesen megszünteti és egyidejűleg megnöveli (javítja) az autó gyorsulását. A termékre 2 év garancia érvényes. Az új kapcsolható gázpedál elektronika ezentúl egy kapcsolót is tartalmaz, amit a műszerfalon bárhová el lehet helyezni.

2013. nov. 27. 14:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez valami tuningbox lenne? Az csak parasztvakítás.
2013. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg parasztvakítás. A gázpedállal egy egyszerű potmétert szabályzol csak. Ez adja a jelet a motorvezérlőnek. A csoda amit írsz maximum annyit fog változtatni, hogy adott pedálállásra rátesz még egy lapáttal. Mondjuk 20%-nál 40-et mutat az ECU fele.

Ezt a gyártók is szívesen alkalmazzák. Öröm nézni ahogy 1/4 és 1/2 gázállásnál ugrik az autó. A gond csak annyi, hogy a valóságban 50%-os állásnál a motorvezérlő már 80%-ot ad. A pedálút második felében pedig marad 20%.

Jobb gázreakciót ezzel nem fogsz tudni elérni, + gyorsulást meg végképp.

2013. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Csak kíváncsi voltam mi ez.

De nem hiszem, hogy megérne 55.000 Ft-ot...

2013. nov. 27. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!