Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astrába motorcsere...

Kiss Zoltán 1992 kérdése:

Opel Astrába motorcsere volt,5 napig szépen ment. De tegnap este a fordulat hirtelen felugrott és huzott a motor és nem adtam neki gázt. Majd elkezdett gözölni a motortér. Valakinek valami ötlete? Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
A vizet felfözte. Meg motorolajt köpött ki a kipufogón. Rögtön leáltam hibtam a szerelőt de nem tudott mit mondani. Egy fél óra mulva probáltuk inditani de szépen teker a motor de nem indul be.

#Olajat kiköpte #Felfőtt a víz
2013. nov. 28. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
tragacsot vettél
2013. nov. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De szép hangja volt a motornak és a szerelő is azt mondta hogy jó a motor. Ugyhogy nem tudom
2013. nov. 28. 10:05
 3/10 löncskonzerv ***** válasza:

Szia, ha turbódízel akkor a turbó felrántotta a motorolajat,

és azért pörgött fel, mert a motorolajat égette el. Ez a motor jó eséllyel kukás, a szerelőt meg küldd el az anyjába.

2013. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen Opel Astra 2.0 TDI. Ő baszott volna el valamit?
2013. nov. 29. 07:57
 5/10 löncskonzerv ***** válasza:

Nem, de nem is ért hozzá,vagy nem merte megmondani,hogy mi a baja.A motorod minimum generálos,de inkább kuka érett,de ez

csak akkor derül ki ha a motort szétszedik,menj vissza és kérdezd meg akitől a motort vetted, hogy akkor most mi legyen.De mindenek előtt keress egy másik szerelőt.

2013. nov. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3 szerelőt kérdeztünk meg mindenki a turbóra tippel. Jah még azt nem is írtam hogy a turbó alapjáraton kicsit sípolt. Most így utolag megtudtam hogy ez nem normális és a jele annak hogy a turbó meg fog halni. Csak az a kérdés hogy sérült-e a henger vagy a szelep. Akitől vettük a motort az mondta semmi probléma vigyük vissza a motort és ad másikat csak nincs rajta adagoló meg 270km re van tölünk. Ez egy plussz motorcsere kb 30ezer +Olaj 10ezer +az adagolóhoz egy patron ami 15-20 ezer.
2013. nov. 29. 20:51
 7/10 löncskonzerv ***** válasza:

Ez sajnos ilyen,előfordulnak ilyen hibák.

Ha a dízel elfőzi a vizet magából, az általában elég rendesen odavág neki,szerintem cseréljétek ki az egészet.

Így se olcsó, de még mindíg olcsóbb mint nekiállni generálozni.Mindenesetre sok sikert kívánok hozzá.

2013. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt valami nem stimmel. Tudtommal az Astrákat 1.3, 1.7 és 1.9-es dízelmotorral gyártották/gyártják.

2.0-sról nem tudok.

Emellett ha bármi legkisebb zavart érzékel az ECU, rögtön vészüzemmódba kell hogy rakja az autót. Tehát inkább az fordul elő, hogy nyomod a gázt, de csak alapjárat van. Olyat még nem láttam hogy nem nyomod és fölpörög magától. Ezt akkor tartom lehetségesnek, ha a motorral amúgy minden oké, csak a gázpedál potmétere hülyül meg.

Egyébként milyen Astráról beszélünk? F, G, H, J? MErt nem mindegy!

2013. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

G astra. 1995ccm2 Pont lett ötödikbe rakva és akkor történt.

Már mondanak olyat is hogy a traverz gyürü is átszakadt. Nem tudni. Csak nagyon jó lenne már megtudni valamit hogy ki baszott el valamit? Már a bontós adott másik motort most épp szerelés alatt áll a második motor.

2013. dec. 12. 22:34
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy a potméter mert már be se indul. Valószínű hogy a motor szétpörgött. De a motor is tele volt gázolajjal, a szerelő leengedett kb.: 7-8 liter olajos gázolajt.
2013. dec. 12. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!