Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olcsó főtengely...

Létezik olcsó főtengely felújítás golyós csapágyas motoroknál?

Figyelt kérdés

Sok motornál előjövő gond(simson, babetta, jawa stb) a csapágymegforgás. Ismerek jó-néhány módszert erre, de ami szakszerű az sajnos drága is :(

Alapnak vegyünk egy olyan főtengelyt, ami amúgy jó állapotú, de az egyik csapágy megforgott és az új csapágy is mozog rajta.



2013. nov. 30. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy például egy babetta főtengelynél nem is érdemes mondjuk fémszórni mert drágább mint egy másik főtengely.
2013. nov. 30. 19:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Kis hézag esetén szoktak csapágyragasztót használni. Hogy ez mennyire tartós ne kérdezd.

Másik megoldás lehet még hogy keresel egy picit kisebb belső méretű csapágyat(colos csapágyak között akad) és ahhoz igazítod a főtengelyt/csapágyházat.

De a szakszerű javítás a fémszórás. Ha olcsóbb főtengelyt cserélni akkor nyilván azt kell ha más lehetőség már nincs.

2013. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen a ragasztóról hallottam jót és rosszat is. Valakinek bevált valakinek nem.

Van a pontozás de a tengelyvégeknél a mérőórát nem merném megnézni, és ha mégis meg kell neki forogni pl széthullott golyókosár nem forogna meg hanem a aluházban mozdulna meg.

Nem rossz ötlet a collos méretek de nem tudom hogy ugyanaz az illesztés megmaradna-e pl.2-3 század

2013. nov. 30. 22:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze most olvaslak vissza hogy ahhoz igazítanám a főtengely a colos csapágyhoz.
2013. nov. 30. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a pontozást kihagytam. De ez gyány kategória. A kb egyenértékű azzal hogy réz hézagolólemezt tesz közé...


Még hallottam olyan megoldást hogy esztergagépen recézővel megnyomják. Aztán szabályozzák. Bár ezt nem főtengelyen csinálták. Nem tudom hogy mennyire bírná az igénybevételt.

2013. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!