Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját hibádból, figyelmetlensé...

Saját hibádból, figyelmetlenségedből törted már össze az autód vagy a motorod?

Figyelt kérdés
Hogyan?

2013. dec. 1. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen saját hibámból, munkahelyi baleset volt, jöttem haza a 3. műszakból elég tempósan hajnal 5-kor, tél volt, le volt fagyva az egyik kanyar, én hülye meg városban 85-90-nel mentem egy íves kanyarba.

Tisztán emlékszem még itt van a szemem előtt, ahogy elfordítom balra a kormányt minden rendben, aztán egy felfagyáson minden előjel nélkül kitört az autó hátulja, a kormány azonnal visszafordult tekertem én is vissza ahogy csak tudtam, sikerült is egyenesbe hozni, azonban ekkora visszacsapott az autó hátulja az ellenkező irányba, nem tudtam elég gyorsan visszatekerni, és teljesen keresztbe csúsztam tehetetlenül, csak a fékbe álltam be, szorítottam a kormányt, egy örökkévalóságnak tűnt, végül egy villanoszlopnak csapódott az autó a vezetőoldali ajtó felől, a bal hátulját kapta el az oszlop aztán ráhúzta az elejét is, majdhogynem kettészakadt az autó, aki hátul ült volna, az biztos nem éli túl, de ha kicsit szerencsétlenebbül ér az ütés, és pont a vezetőoldali ajtót kapja el, akkor tuti hogy ottmaradok.

Nagyon gyorsan történt az egész, de belülről egy lassított felvétel volt, csúszás közben főleg alig vártam hogy vége legyen.

Az autó kuka, bontóba kellett volna leadni, de egy lelkes fiatal srác megvette, azóta semmit sem tudok róla, szerintem csak a motor kellett neki belőle, mert az nem sérült.

Mindegy annyi a lényeg azóta mindig a tesztgyőztes téli és nyári gumit veszem, 2 évenként cserélem, ESP-s, kipörgésgátlós kocsit hajtok, és sosem megyek gyorsabban a megengedettnél, és mindig felmérem az út mennyire csúszós, nem is volt baj azóta.

Ez 8 éve történt.

2013. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még nem. Más hibájából sem.

Az eddigi legdurvább balesetem (gyorsan le is kopogom) az volt, mikor megkoccoltam egy üres 70 literes műanyag kukát az út szélén.

Az autón egy karcolás sem esett és még a kuka sem borult föl, csak pár centit arrébb toltam.

2013. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Neki tolattam pont vonóhoroggal egy paradicsom karónak :D Nem lett semminek semmi baja mert pont a vonóhoroggal találtam el. A karó meg kicsit megdőlt :) Fél éves volt akkor a jogsim
2013. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beviz Elek ***** válasza:

Igen. 26 óra munka után újként Bp-n mentünk tovább dolgozni. Nem ismertem semmit, de mondta hogy kövessem. Versenypályán képzelte magát, telefonszámát nem tudtam, nem maradhattam le. Elé bevágtak, besatuzott, én besatuztam, de nem tudtam megállni az esöben.


Eléggé kómás voltam, csak "lepillantottam" a müszerfalra és mindenki állt már.

2013. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig parkolásnál $zopom be. Bár más autójában még nem tettem kárt, leszögezem :)


3-4 alkalom, összességében, de mind ilyen apróságok, hogy "javítgatni" sem érdemes.

2013. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha öreg, lestrapált, lelakott autód van, elhiszem, hogy nem javítgatsz minden apró hibát.

De ha lenne egy új autód, szerintem te is azonnal javítanál minden apró hajszálkarcot!

2013. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!