Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel előmelegítőről van...

Diesel előmelegítőről van valakinek valami tapasztalata? Jó Ez a berendezés egyáltalán valamire? Van egy régebbi diesel kocsim és gondolkodom egy ilyen eszköz beszerzésén.

Figyelt kérdés

2013. dec. 1. 20:53
 1/7 nagy gyuri ***** válasza:
Mire gondolsz? arra ami a hütö vizet tartja pl 40 fokon amikor le teszed az autód,mert ha igen akkor nagyon jó dolog sokkal jobban indul majd a mínuszokban
2013. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog Én csináltam is sajátkezüleg . Sok kocsiba azonban nem lehet beszerelni szerintem.
2013. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nagy gyuri .

Igen arra gondolok!

Igazából én ezt a diesel kocsit csak a városban használom szinte munkára.Olyan munkám van hogy max egy órát töltök a munka területen szóval nem napi 8 órát áll a kocsi hidegindítás után.Picit már nehézkesen indul a gép ezért gondolkozok ilyenben.

2013. dec. 2. 18:54
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es!

Saját kezűleg csináltál?Kb mennyiből jött ki?

Esetleg van valami leírásod hozzá?

Szívesen át tanulmányoznám:)

2013. dec. 2. 18:55
 5/7 nagy gyuri ***** válasza:
faternak volt egy régi mtz50 (traktor) azis csinált magának sk mindig pöcre indult akármilyen hideg volt ,szerintem lehet csinálni bármelyik autóhoz de lehet hogy tévedek,egy biztos sokkal jobban fog indulni,de még attól is indulhat nehezen ha már nem elég jók az ízzitö gyergyák, vagy kevés benne a kompresszió,ezeket nem olyan nehéz ellenörizni és igazából nem is nagy költség ha mind ezeket le ellenörizteted
2013. dec. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Öszintén szólva ha az ifát autónak lehet nevezni, abba csináltam. Az ára az bagatell. Egy darab vascsö amibe beleépitettem egy villanybojler fütöcekaszt. A beépités az egyik lényeg ,a másik meg a teljesitmény. Legjobb nekem az a fajta volt, ha szétnézel a boltban ,egyetlen menetböl kiálló fütőszál. Nagyon pontosan a menet 6/4colos. Ebből adodik a megfelelö vastagságú csö végére hegesztettem egy 6/4-es karmantyut, a cekászt kóccal vagy esetleg teflonszalaggal beletekertem. A csö oldalára bekötöcsonkokat tettem ,megfelelö helyre ,szögbe + persze a rögzitési pontok elkészitése. Nem tudom milyen kocsira akarsz, de vigyázni kell a teljesitményre , mert ha túl nagy akkor forralni fogja a vizet. Ezt a menetest azért pártolom mert nagyon kőnnyü tömiteni és esetleg cserélni. Ifánál 2000w környékit tettem be és bevált. De azt hiszem van kissebb teljesitményü is. Rendkivül meg kell gondolni hová teszed mint ahogy már utaltam rá nem könnyü dolog. Lényeg hogy a hűtö, a termosztát ,elé kell berakni ,ami sok kocsinál ciki. Komolyabb gyáriak höfokszabályzosak de esetleg idökapcsolo is tökéletes megoldás. Javarészt a gravitációs fütés elvén müködnek. Mellesleg fütöszalat bármilyet választhatsz részletkérdés de amit leirtam az az alapja a dolognak , és gyakorlatilag minden kocsi egyedi kialakitást igényel .Kevés tipushoz lehet kapni is de mint irtam fillérekböl kihozható. Érdekességképpen rákereshetsz valahol egyedül az ifán tudok gyárilag kialakitott és szerelt ilyen fütést.Alul van rajta az olajhütő vizterébe épitve.
2013. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat főleg az utolsónak!

Opel astra f 1.7td-ről beszélünk egyébként.Izzító gyertyák jók inkább kompresszió hiba van sajnos.Jövőre tervezem a felújítását.

Egyébként elég olcsón sikerült egyet beszerezni(700 watt- osatt)Már be is építettem,indulás előtt kb egy órával szoktam indítani az eszközt és nagyon király!:)

Még izzítani sem kell.

2013. dec. 8. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!