Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megszakítós gyújtásnál mitől...

Megszakítós gyújtásnál mitől lehet kicsi a szikra? Kondenzátort és a megszakítót cseréltem elektronikára, a hiba továbbra is áll. Ritkán szikrázik, akkor is csak épp hogy áthúz. Trafó lehet a bűnös?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért zavar? Nekem is néha szikrázott de attól még megy.
2013. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kb minden huszadiknál szikrázik egy picit, lehet a hengerben még annyit se sűrítéskor. Enyém be se indul.
2013. dec. 2. 20:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó öreg masinád lehet ha megszakítós a fűnyíród ;)

Megszakítós gyújtásnál pici szikra okai:

- nagy mexahézag

- rossz kondi

- rossz traffó

- túl nagy gyertyahézag

- rossz gyertyapipa


De milyen elektronikát cseréltél? Komplett elektromos gyújtást tettél rá mondjuk egy másik fűnyíróból? Mert annál egybe van a traffó az elektronikával ha emlékeim nem csalnak

2013. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elektronikára cserélted?

Azaz jeladós a gyújtás?

Amúgy valószínű hogy akár ezt a trafó is okozhatja,gyertya is okozhatja.Megszakítónál fontos a hézag is ha megszakítósat próbálsz beállítani.

És a gyenge szikráért a kondi is lehet hibás.

Ha gyenge a szikra akkor úgy is durrogni fog szerintem....

2013. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a választ! Olyan elektronika ami a megszakítót és a kondit váltotta ki. (Stihl szaküzlet 2600Ft). A trafó maradt az eredeti (Tecumseh LAV35). A kicsi szikra még hagyján, de egyet kisül és utána semmi. Nem hiszem hogy az elektronika a hibás, megszakító/kondival is ezt csinálta.
2013. dec. 3. 07:18
 6/9 anonim ***** válasza:

????

Milyen elektronikát vettél 2600ft-ért? Linket tudsz? Basszus ha csak ennyibe kerül akkor már faragom is rá a régi MZ-re! :)

2013. dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha megszakítóval is ezt csinálta akkor szerintem csak trafó lehet,de azért ha lehet elötte kérj kölcsön egyet hogy kipróbáld,ha csak nem akarsz egy trafót tarcsiba.
2013. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, trafó után fogok járni. A dobozán se márka se írás nem volt, szívesen mondanám, hogy milyen. Stihl szaküzlet volt, próbáld meg ilyesmi helyen. Trafó és egyéb nem jár hozzá, egy kis szürke fémházas alkatrész, kb gyufásdoboz 2/3a mérettel. 3 vezetékből megvan az egész. Nem tudom ajánlani de ellene se szólni. Majd elválik új trafóval
2013. dec. 3. 16:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv

Ha jeladós az új elektronika akkor kell neki jeladó is. De ha egybe is van akkor meg a lendkerékben kéne a jeladónak egy plusz mágnes.


Na mindegy nem értem ezt az elektronikai kütyüt amit vettél.


Azt meg nem is tudtam hogy LAV 35-be volt megszakítós. Akkor én szerencsés vagyok mert van 3 darab itthon de mindegyik jeladós gyújtásos :)

2013. dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!