Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban rövidíti az autó...

Valóban rövidíti az autó élettartamát a chiptuning?

Figyelt kérdés

Van egy egész jó állapotú Bmw E36 318TDS-em, és nem rég hallottam, hogy chippeléssel már nem csak teljesítményt növelnek, hanem optimalizálni is tudnak.Az autóval meg vagyok elégedve, nem egy versenygép ezt belátom,de arra amire én használom általában elég.Viszont ez most piszkálja a fantáziám.Tényleg rövidíti az optimalizálás is az motor élettartamát?

(Előre is elnézést ha nagy hülyeséget kérdeztem, nem igazán vagyok otthon a témában)



2013. dec. 2. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

ha kiveszed belőle a max erőt akkor igen ha nem akkor nem rövidíti semmivel.

csak profira kell bízni aki ért is hozzá

2013. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem maga a chiptuning, hanem az azt követő, általában ordasabb használat az, ami csökkenti az autó élettartamát. Ez pedig az ember (vezető), és nem a chiptuning függvénye, kérdése. Ha alapjáraton pöfögsz a chiptuninggal is meg anélkül is, akkor nem lesz számottevő különbség a kopások, élettartamok között. Minél jobban kiélezed a helyzeteket, annál nagyobb mértékű lesz a kopáskülönbség is.
2013. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Közben jobban körülnéztem a neten, és hát érdemi különbség nem nagyon van az eredeti és a chippelt teljesítmény között, szóval marad így ahogy van. :)
2013. dec. 3. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!