Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aksitöltőt kell vennem....

Aksitöltőt kell vennem. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
70 Ah aksim van, tudom hogy egy aksinak az a legjobb ha lassan van töltve, de nem akarom mindig sokáig tölteni. Milyen teljesítményű aksitöltőt vegyek ami még megengedhető ekkora aksinál?

2013. dec. 3. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Aldiban van 4 ezerért processzoros töltő. Auto XS, jó cucc 3,8A-el tölt. Ha komolyabb kell akkor CTEK MXS 5.0. Ez 5 Amperes, kb 20K az ára.
2013. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megyek majd a Tescoba, ott apám látott 6 ampereset 5000-ért. Márkát nem tudok, de gondolom 6 amperrel lehet tölteni. Mintha valahonnan úgy rémlene hogy az ampeóra 10%-ával lehet tölteni, ami 70 ah-nál 7 amper lenne. Vagy nem jól emlékszem?
2013. dec. 3. 15:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen 10%. Lehet, hogy a Tescós töltőárama nagyobb, de biztosan nem processzoros töltő. Te tudod milyet veszel.
2013. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy még én se tudom milyet vegyek. Ezzel a kis amperessel az a bajom hogy lidl-ös van a családban (2is), és volt már hogy teljesen lemerült az aksim és 2 napba telt neki mire feltöltötte.

A processzoros mivel tud többet mint a hagyományos töltő?

2013. dec. 3. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:

A tescos buta töltő csak egy trafó meg egy egyenirányító, esetleg egy ampermérő. Nagyjából úgy van beállítva a trafó menetszáma, hogy ha lecsökken a terhelőáram, akkor se menjen nagyon 15 volt fölé... De egy akku 14,4-nél szereti befejezni a töltődést, az pedig nem fogja befejezni.

A processzoros töltő figyeli az akkufeszültséget, és szerintem (illene tudnia) azt is kiírja, hogy a töltés kezdetétől a végéig hány amperórányi töltést nyomott bele.

Hasznos, mert ha teszem azt nem indul, mert lemerült, de a töltő tesz bele 5-6 Ah-t és azt mondja hogy kész, akkor az akkud csereérett.

2013. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3,8 Amperrel még 1 nap se kell, hogy feltöltse a 70-es akksit. Számold ki 70Ah/3,8A
2013. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!