Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A generátort, diódasort,...

A generátort, diódasort, feszültség szabályzót teheti valami tönkre?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött (Mitsu Carisma), hogy cellazárlatos lett az akksi, be lett bikázva (mert ugye ezt nem lehetett tudni akkor), és a diódasor elszállt.

Megcsinálták 20e ért, garanciális volt + új akku.

1 hónap múlva töltésjelző kigyulladt menet közben.

Megcsinálták garisan, ezután hetente hol jó volt hol nem, túltöltött és állás közben szívta az akksit.


Most végre teljesen rossz lett, 19V-tal töltött. Kirángattam 2 biztosítékot amiken akku jelzés volt, egy 100A-est meg egy 40A-est,

hogy ne robbanjon szét az akksi szerelőhöz menet.


A szerelő már előre mentegetőzik, hogy valami más teszi tönkre.

Biztosíték kiszedés tehet tönkre valami? (diódákat?) És fogyasztó tehet ilyet? Még a bikázást is kibírják az generátorok nemde?

Olyat sosem csináltam, hogy póluscsere, meg levett akksinál jár a motor!


Köszönöm előre is!


2013. dec. 4. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor a generátor előállítja a 3 fázisú váltóáramot, akkor a 3x3 dióda egyenirányítja, majd a feszültség szabályzó állandó értéken tartja.

Ha a generátor kis feszültséggel tölt, akkor valamelyik dióda tönkrement. Ha túltölt, akkor a feszültség szabályzó ment tönkre.

A diódák nagyon érzékenyek, könnyen tönkre tudnak menni egy nagyobb áram lökettől is, de ha rosszul forrsztják a helyükre, akkor a rázkódástól is tönkremegy.

Bikázás nem tudja tönkretenni a generátort, mert a bikázó akksiról is 12-13V-ot kap. Viszont az akksi zárlat tönkre tudja tenni a generátort. a zárlat ugyebár nagyon nagy áramfelvételt jelent, amit a generátor nem bir. Ha lekötöd az akksit a generátorról és úgy mész, az is tönkreteszi a generátort, mert nincs fogyasztó rákapcsolva, ami ellenállást jelentene neki. Ilyenkor a termelt áramot magába vezeti vissza, ami káros. Ilyenkor a generátorról le kell venni az ékszíjat, és csak akksival menni. Ha nincs fogyasztó rákapcsolva, 100km-t is megtehetsz vele.

2013. dec. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, mert egy autóvillamosságis azt mondta vegyem le a stekkert a generátorról ha túltölt. Én biztit húztam ki, de akkor mindkettőtől tönkremehet a generátor?
2013. dec. 5. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!