Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor jár le a műszaki?

Dodge kérdése:

Mikor jár le a műszaki?

Figyelt kérdés

Heló:)


Azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy a kocsim forgalmijába (új forgalmi mert az előző betelt) az van írva,hogy 2011.12.14-én lett kiállítva de csak 2013.12.06-ig érvényes. Nem 14-ig kéne így érvényesnek lennie?

A másik ezzel kapcsolatos kérdésem az lenne, hogy egy 13 éves autó 1 vagy 2 évre szóló műszakit kap?


2013. dec. 5. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

13 éves jármű, általában 2 évre kapja meg a forgalmi műszaki engedélyét. (kivéve, ha a jármű, nagyon rossz állapotban van, akkor korlátozható 1 évre is)

"2011.12.14-én lett kiállítva de csak 2013.12.06-ig érvényes"

az új szabályok szerint, NEM a kiállítás dátuma a döntő, hanem ,hogy az előző mikor jár(t) le!

Tehát a gyakorlatban: ha valaki 1 hónappal hamarább viszi el a műszakira a járművet, mint az ténylegesen lejárna, NEM a műszaki vizsga napjától számított 2 évre kapja meg, hanem 1 hónappal többre.

Ugyanezen szabály vonatkozik arra is, aki később viszi műszakiztatni a járművet (útvonal engedéllyel!), a műszaki vizsga érvényességének az időtartalma, ekkor is az előző lejáratának a napjától számít!

2013. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 4. életévét betöltött autó 2 évre kapja a műszakit. 2011.12.14-én lett kiállítva akkor gondolom 2011.12.06-án vizsgázott és utána 14-én lett megcsinálva az új forgalmi. Tehát holnap lejár. Lejárat után a vizsga napjátol számolják a két évet nem a lejárattól.
2013. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Azt esetleg meg tudnátok mondani, hogy a régi, betelt forgalmi másolatát mennyiért tudom kikérni, mert erős a gyanúnk, hogy a szerelő mindig csak 1 évre adott műszakit holott kettő járt volna, és azért elég drága volt ahhoz h ezt több éven keresztül csinálja.

2013. dec. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!