Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a téli gumi...

Mi a véleményetek a téli gumi nyári használatáról?

Figyelt kérdés
Tehát ha egyfolytában téli van fenn. Jár így valaki?
2013. dec. 5. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
4 évszakost vegyél, az való erre.
2013. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:
50%

a tapadás jó viszont mivel nagyon lágy lesz nyáron így hamar elkopik és veheted az újat.

centírozni évente 2x nem árt ezt kerékcseréknél szokták megoldani,te egész éveben egy szettel akarsz menni de akkor is ugyan úgy kell menni leszedetni és centírozni.

szerintem nem éri meg,jobb ha beszerzel plusz felniket és gumikat most sokan mások is teszik.

4évszakos gumi szerintem egy rakat sz ar.

2013. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én azért nem szeretem a télit mert nagyon zajos. Ha téged a menetzaj nem zavar, és nem sokat mész az autóval akkor felesleges nyárira cserélni. Kis futásteljesítménynél akkor is sokat bír ha nyáron is használod. Például ha évente csak 7000 kilométert mész akkor felesleges befektetni nyári gumiba mert hamarabb fognak elöregedni mint elkopni, ráadásul egy nyári szett is minimum 50 000 forint, ami nem jelentéktelen kiadás. Sok ismerősöm csinálja úgy hogy mindig a téli gumi van fent az autón.
2013. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

4 évszakos baromság, ne dőlj be neki.


Lehet használni nyáron a téli gumit, ha nem mész sokat (kopás miatt).


Arra figyelj, hogy ilyen használat mellett sokkal jobban amortizálódik; maximum öt évig használhatod, utána elveszíti a tapadását télen (én így jártam, nem követendő példa).

2013. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Főzős Laci ***** válasza:
0%
Téligumit nem szabad nyáron használni,elmondták az előttem szólók,hogy miért.Ez a termék direkt a téli útviszonyokra lett kifejlesztve,úgy hogy a kérdés feltevése is felesleges.Én mindig cserélem,és mindkét gumim kb:8-9 évig simán bírja.Persze azért,mert az "idény után":lemosom,megszárítom,és lekezelem gumiápolóval.Nekem bevált ez a módszer,miközben más csak egymásra dobálja a koszos gumikat,és ezzel úgy gondolja:megtett mindent.
2013. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!