Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kúton tankoljak a...

Milyen kúton tankoljak a dieselembe?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésnél hogy egyesek szerint a fogyasztás miatt nem mindegy hogy melyik kúton tankolnak. Bár ott benzinről volt szó. Városkámban 1 db Mol, és 1 db Agip kút van. Van minőségbeli különbség a két kút dieselje között? Tudom hogy az alap üzemanyag ugyanaz, de a kutak másféle adalékot is lehet hogy tesznek hozzá. Valakinek van ilyen téren tapasztalata? Nekem nincs a kocsiban fogyasztásmérő, így nehézkes megfigyelni teszem azt egy fél literes fogyasztásbeli különbséget.
2013. dec. 7. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kútnál számolsz átlagot két teletankolás között és amelyiket jobbnak érezted és kevesebb fogyott belőle azt választod. Az Agip kutakon elég nagy a szórás a minőségben :/
2013. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki!

Egyszer csak az egyik kútnál tankolj egy darabig, utána csak a másiknál és meglátod van-e különbség.

Én általában Shellnél vagy OMV-nél tankolok és ott is általában prémiumot.

Tankoltam már Agipnál is alap gázolajat. Annyira nem rossz, az is elmegy.

A Molostól 1 literrel megnőtt az átlagfogyasztásom. De mást nem vettem észre. Ugyan olyan a motorhang és a motorerő is. De ha lehet ezért ezt inkább hanyagolom.

2013. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

10:52

Engem pont az az 1 literes többletfogyasztás érdekelne amit írsz. Tudom hogy lehet átlagot számolni, de gondoltam ha valakinek írja a számítógépe a fogyasztásokat akkor megoszthatná velem a tapasztalatait a különböző kutaknál tankolt üzemanyagokról.

2013. dec. 7. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne ott Lukoil én azt ajánlanám.
2013. dec. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az összes kút a Mol-tól vásárol, csak belenyomják a saját adalékukat... De nekem a Mol-os gázolajtól büdös lesz az autó (BMW 520d F10-2013) Mivel itt van a közelben, ezért általában az Agip-nál, de ha tehetem, akkor inkább Shell vagy az OMV.
2013. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy így nem lehet megmondani, hogy melyik kúton jobb az üzemanyag ( meg amúgy is majdnem mind a MOLtól van).

Az előző munkahelyemen Agip-os üzemanyagkártyánk volt, még a kutak között is volt 1-1,5-2 liter különbség teherautónál. A főbb útvonalainkon kitapasztaltuk, hol érdemesebb tankolni, hogy több maradjon nekünk a nap végén. Megyén, sőt városon belül is volt olyan, hogy az egyik Agip kúton tuti nafta volt, a másikon meg valami összetaknyolt mocsok.

Így általánosságban tényleg nem lehet megmondani, hogy melyik a jobb, mert hálózaton belül is van szórás.

2013. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az összes kút a Mol-tól vásárol, csak belenyomják a saját adalékukat... "

És ez mért baj? Vagy mit akarsz ezzel mondani?

A legtöbb sör is árpából meg komlóból van, csak a gyártók belenyomják a saját "adalékukat". Mégis van minőségben különbség.

A kúthálózatok franchise rendszerben működnek. Megkapják az alap (Molos, de szerintem ez teljesen lényegtelen) üzemanyagot és helyben kellene hozzákeverni megfelelő mennyiségben a kúthálózat saját adalékát. A legszigorúbb minőségi ellenőrzések a Shell és az OMV hálózatán vannak. Nem véletlen, hogy ezeken a kutakon általában jobb minőségű az üzemanyag. Általában, mert itt is lehetnek kivételek. Ki kell tapasztalni.

2013. dec. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!