Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinál az Akuvit regenerál...

Mit csinál az Akuvit regeneráló folyadék?

Figyelt kérdés

Mit csinál az Akuvit regeneráló folyadék?

Itt azt szeretném megtudni, hogy és miként regenerálja az akkumulátort? Milyen kémiai folyamatok jönnek létre közben?



2013. dec. 8. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

semmit sem ér,

ha egy akku elöregedett,akkor el van öregedve,csak a csere segít,

2013. dec. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2013. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban kb semmi értelme, megerősithetem!


Nálam az egyik cella félig le volt már zárlatosodva, kimostam vagy 25x, savat cseréltem benne, akuviteztem, megküldtem 15 amperrel 32 volton, ugyanúgy döglött maradt...

Ráment kb egy hetem erre...


Ha egy akksiból kifogy az elektróda, mert amúgyis olyan vékonyra van gyártva a rétege, akkor önthetsz bele akármit, nem fog működni...


Sav kell bele, meg normálisra gyártott elektróda!


Ezeknél a kalciumtechnológiás zárt akksiknál, a használati utasitás egyébként is tiltja, hogy bármit beleöntsenek a savon kivül, de ahogy én látom, a cellák szerkezete szándékosan van alultervezve, hogy még véletlenül se legyen túlzottan tartós!


Az akkuvit max akkor jó, ha saját magadnak épitesz egy akksit, szóval max kísérleti célokra...

2023. febr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nagy "szulfátlanitási" eljárás csak ott hibádzik, hogy amikor elöregszik egy elektródalemez, akkor azon a szulfátréteg amikor lelöki a töltéssel a töltő áramhulláma, akkor viszi magával az elektródaanyagát is, és az egész ahogy van egy összetett iszappá válik és többé nem mozdul...


Na azt többet be nem viszed reakcióba semmivel, max ha kiforralod a savat (talán), de erre sem vennék mérget azért!



Kb ugyanaz mint amikor a villany bojlerben elfogy a magnézium anód, akármit keverhetsz te a vízhez, nem fog újraépülni, hanem csak a lerakódások növekednek!

2023. febr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!