Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha nem melegítem...

Mi történik ha nem melegítem be a motort? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindig csak olvasom mindenhol, hogy nem melegítetted be rendesen azt a motort( pl. cross).

Mi történik, ha pl. csak annyira melegítem, hogy nem fulladjon gázadásra és lassú tempóval melegitetem be, tehát alapjárathoz közeli fordulaton haladok vele.(Én igy szoktam, majd ha kinyit a termosztát akkor szoktam meg "indulni" vele)

Másik meg, hogy mi történik ha pl. már annyira meleg, hogy nem fullad gázadásra de még kellene neki melegedni de ettől még cibálom a szarvát, mi történik a 4T-nél és mi a 2T-nél?



2013. dec. 8. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hőtágulás miatt a belsőégésű motornál minden alkatrészt egy adott üzemi hőfokhoz terveznek. Amikor eléri a motor az üzemi hőfokot, akkor lesznek az illesztések tökéletesek.

Mivel hidegen nem tökéletesek az illesztések minden fokozottan kopik. 4 ütemű motoroknál ráadásul a kenő olaj se jut el mindenhová, mert vannak egészen szűk olajzó furatok, amin a megdermedt, sűrű olaj nem jut át.

A motor hengerfeje is elrepedhet, szinten a nem egyenletes hőtágulás miatt.

Szerintem megéri rászánni azt a pár percet ameddig bemelegszik és nem gyilkolni.

Amit leírtál, hogy alacsony fordulaton való, lassú tempójú haladással melegíted be, az teljesen rendben van. A lényeg hogy a hirtelen gázadásokat és a nagy terhelést kerüld.

2013. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kétüteműt nem nagyon kel melegiteni mensz vele 1 kört már tolhatod neki! nekem is volt!

egyszer szorult meg a dugo, de akkor azert mert meghajtottam nagyon (tulmelegedett)

2013. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben van, köszönöm :)

Ment a +

2013. dec. 8. 17:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, hidegen az a lényeg hogy ne terheld nagyon. Alacsony fordulaton mehetsz vele. Az nem árt, sőt, gyorsabban is melegedik.

Persze amíg annyira hideg hogy fulladozik gázadásra addig nem érdemes kínozni. De ahhoz hogy már ne fulladozzon nem kell sokat melegednie.

250-es 2T-t én berúgom, sisakot, kesztyűt felveszem és már megyek is vele. Persze még hideg, de menet közben már gyorsan felmelegszik.

2013. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem ez nem nagyon menne mivel hidegen nincs alapjáratom, télen kell kb 3 perc, nyáron fél perc alatt már meg tudja tartani.

De leglább így is "védi" magát a motor ezzel tőlem :))

De azért jó tudni, hogy nem okoz kárt ahogy szoktam melegiteni.

Amugy ez 125-ös

2013. dec. 8. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!