Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tehetem biztonságosabbá...

Mivel tehetem biztonságosabbá az autómat?

Figyelt kérdés
Eléggé "papír" autóm van sajna, újra/biztonságosra nem is lesz a közeljövőben, de megdögleni se szeretnék ha belém száll egy részeg barom az X5-ösével az M3-ason. Arra gondoltam, hogy raknék bele versenyüléseket, 4 pontos övvel, meg bukócsövet. A bukócső tudtommal illegális, de tulajdonképpen mi a francért? Nem félthetem az életem az elmebetegektől? Az ülés és a 4 pontos öv legalább legális?

#legális #illegális #bukócső #sportülés #4 pontos öv #versenyülés
2013. dec. 8. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor illegális ha nem műszakiztatod le. Bukócsővel is le lehet.
2013. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerinted jobban értesz a biztonsághoz, mint a mérnökök, akik megtervezték az autódat? Hidd el, ha a beépített öv kevés lesz, akkor a 10 pontos is kevés lesz, mert máshol lesz a gyenge pont.

Nincs olyan autó, ami teljesen biztonságos, kamionosok is haltak már meg balesetben. Inkább a vezetési tudásodat fejleszd, azzal többre mész.

2013. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom rezesovára gondoltál,meg társaira...

Biztonságosabbá szerintem úgy teheted a kocsit hogy jobban odafigyelsz és előre látó lennél.

A bukócső az tökéletes megoldás lenne csak nem engedélyezett,a sportüléshez is engedély kell,ha nem rendelkezel pappírral akkor csúnyán megbüntetnek.

Elméletileg a pappír autóknak is lehet jó töréstesztje,mert ugyebár lehet hogy a blokk mondjuk az ülés alá nyomódik.

Amivel biztonságosabbá teheted a kocsit esetleg egy abs fékkel,plusz légzsákokkal,oldalsó légzsák függönyökkel

2013. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én nem tudom milyen mérnök tervezte ezt a kocsit, de az biztos, hogy statikából csak deákigazolvánnyal engedték át, mert amiket néztem törésteszt videokat, frontális ütközésnél a B oszlop egyszerűen összecsuklik mint egy harmónika, a padlólemez leszakad a földre, és az egész utascella deformálódik.

http://www.youtube.com/watch?v=NlDS8SMWTf8


Ezért kéne a bukócső, főleg az első utasok miatt, mivel 99,99%-ban max 2 személlyel van használva.


Jó persze nyilván, lehetnek autóversenyző reflexeim is ha nincs helyem kitérni az ütközés elől, vagy ha anyám vezeti a kocsit. Szóval ezt a béna vagy nem tudsz vezetni történetet hanyagoljuk, mert ha valaki áttér a te sávodba, és van 0,3 másodperced eldönteni, hogy az útszéli fával, vagy a szembejövővel csókolózz össze, akkor nem fog sokat segíteni a vezetési tudás, mert ígyis úgyis meghalsz egy ilyen papír autóban...

2013. dec. 8. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

De kérdező. Ha ennyire tudod ezt az autódról, akkor mi a bánatért ezt választottad? Miért ezt vetted meg? Választhattál volna mást is. Simán. Hiába volt/van kevés pénzed. Bármilyen pénzből lehet kicsit-nagyot venni. Pl. egy ilyen helyett kaptál volna valami régi nagy amerikai batárt. De hát a fenntartás... Igen-igen. Innentől már neked kell eldönteni, hogy vagy kevesebbet autózol, de akkor biztonságban, vagy többet, de akkor kb. életveszélyben van.


Te emellett döntöttél, mert gondolom kellett egy olyan autó, amit fenntudsz tartani, meg tankolni. Ezért ezt vetted. Akkor ez volt neked a fontos. Most már viszont nagyon-nagyon melegen ajánlom a cserét. Régi autók közt is vannak biztonságosak. Bár nem kell feltétlen amerikai batárnak lennie. Csak mondtam egy példát. Azok a legolcsóbban elérhető nagy autók magyarországon. Én alapból meg se vettem volna a helyedben ezt az autót, inkább gyaloglás, meg busz. Tény, hogy borzasztó életveszély. Mindenképpen minél előbb adj túl rajta. Nem jó, ha félsz a saját autódban. Csinálni ezzel nem fogsz tudni semmit. Az autó mérete, meg súlya miatt ha ezt még ki is merevíted, meg beleraksz minden szart, csak azt éred el, hogy még életveszélyesebb lesz. Ilyen autótól ez sajnos teljesen normál roncsolódás, gyűrődés. Kicsi, rövid az eleje. Szóval ezt ha még ki is merevíted, a kis súlya miatt egy nagyobb autó bevág az árokba és lehet, hogy az autó kevésbé sérül, mintha gyári lenne, de neked garantáltan semmi esélyed nem lesz. Sőt, egy normál ütközésnél is simán leszakadhatnak a szerveid. De a félelmed teljesen jogos! Megértelek. Csak az ötlet nem igazán jó. Add el minél előbb zt az autót, mert sajnos tényleg katasztrófa :S

2013. dec. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4: a mérnök nagyon is profi volt. Neki az volt kiadva, hogy X pénzből csináljon autót. Egy ennyire olcsó kisautót nem lehet ennél biztonságosabbra építeni. Ha ez ennyire probléma, miért nem veszel nagyobb autót?
2013. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!