Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Termosztát csere után miért...

Termosztát csere után miért nem működik rendesen a rendszer? Új termosztátot tettem bele, már a másodikat a héten, mi lehet még a hiba?

Figyelt kérdés
Seat Cordoba 1.6 2000 autómba cseréltem termosztátot,de nem működik úgy,ahogy kellene.Nagyon nehezen melegszik fel,álló helyzetben eléri az üzemi hőt,de ha elindulok plusz 5 fokban 300 méteren belül lehűl 60 fokra.Egyszerűen nem tudok más hibát elképzelni,csak a termosztát hibáját,de kettő újból kettő hibás lenne??Valaki segítsen kérem,mert én ilyet még nem láttam,pedig párat cseréltem már,de még soha nem volt ilyen.Köszönöm.

2013. dec. 9. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszer én is jártam így egy gagyi QH termosztáttal. Jó hőfokon nyitott, de annyira f0s volt a megmunkálása, hogy zárt állásban is átengedett elég nagy mennyiségű vizet.

Erre úgy jöttem rá, hogy a csapnál lefelé tartva vizet engedtem a házba (mintha a motor felől jönne), és kb. 1mp után kifolyt belőle.

Egyébként a rendszer le lett rendesen légtelenítve? A fűtésnél is érzed, hogy csak langyosat fúj, nem azt az igazi meleget?

2013. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Tegyél kartonlapot a hűtő elé. Én így használom az autót, mert nincs pénzem termosztátra. Te pedig lehet nagyon gagyival próbálkozol. A fűtés is szar gondolom. Próbáld ki a kartonlapot, akkor legalább tudod, hogy mi a baj. Ha azzal is lehűl hamar, akkor 100%, hogy az van, hogy az autód hűtőventilátora sokkal nagyobb fordulaton forog. Vagyis sokkal gyorsabban mint kéne. Ez lehet elektronikai zűr, nekem is volt ilyen gondom még régen, tök jó termosztátot tettem bele és akkor is hideg volt a motor, mert annyira gyorsan ment a ventilátor. Aztán megcsináltattam és jó lett. Az enyém álló helyzetben is gyorsan forgott, elég komoly hangja volt emiatt. Neked meg úgy tűnik menet közben kapcsol fel valamiért. Én igazából a legerősebben erre gondolok, mivel plusz fokban még nekem se hűlt le ilyen gyorsan 60-ra a karton lapos történet előtt sem....
2013. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan utángyártott patronok amelyeknek 1-2mm-rel hosszabb a nyomó csapja alaphelyzetben és állandóan résen tartja a termosztátot ami természetesen átengedi a hűtőfolyadékot/vizet.

Én ennek a csapnak a hegyéből köszörültem le egy picit és azóta ilyen jellegű gondom nincs, az O gyűrű tökéletesen zár.

2017. szept. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!